زالی: آمار مبتلایان به کرونا در استان تهران افزایشی شد

تهران- ایرنا- رییس ستاد مقابله با کرونا استان تهران با اشاره به افزایش مبتلایان کرونا در این استان اعلام کرد: آمار مبتلایان به این ویروس در این استان رو به افزایش است و اگر ادامه‌دار باشد باید محدودیت‌هایی در تهران ایجاد کرد.

علیرضا زالی شامگاه شنبه در یک گفت وگوی تلویزیونی اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته شمار مبتلایان جدید کرونا در استان تهران ۲۵۲ مورد بود که ۹۰ نفر از این بیماران در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.

وی افزود: یک هزار و ۹۶۶ بیمار در استان تهران تحت مداوا هستند که ۷۷۷ نفر از این بیماران در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

زالی با بیان اینکه آمار مبتلایان ویروس کرونا در استان تهران این روزها با یک شیب ملایم در حال افزایش است تاکید کرد:‌ در هفته های گذشته آمار بستری در بیمارستان های استان تهران به زیر هزار و ۸۰۰ نفر رسید اما اکنون این میزان به بالای هزار و ۹۰۰ نفر رسیده و اگر روند رشد مبتلایان به کرونا ادامه دار باشد باید تمهیدات ویژه ای اتخاذ کرد.

وی خاطرنشان کرد: در تهران طی هفته های اخیر با فراز و فرودهای آمار مواجه بودیم اما اگر این میزان رو به افزایش باشد باید تصمیمات جدیدی اتخاذ کرد.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون یک میلیون و ۴۱۱ هزار و ۷۳۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۸۲ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۵۷ هزار و ۸۸۹ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها