ادارات مشهد در وضعیت زرد با حضور دو سوم کارکنان باید فعالیت کنند

مشهد- ایرنا- فرماندار مشهد گفت: در وضعیت زرد کرونایی تمامی کارکنان دستگاههای خدمات رسان ضروری باید در محل کار خود حضور داشته باشند اما سایر ادارات و نهادها باید با حضور دو سوم کارکنان و دورکاری یک سوم آنان فعالیت کنند.

محمد هاشمی شنبه شب در جمع خبرنگاران افزود: وضعیت شهر مشهد از روز گذشته بر اساس نرم افزار ماسک، زرد اعلام شده است و اعمال محدودیت‌های کرونایی بر اساس طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها متناسب با وضعیت روند بیماری کووید ۱۹ در  شهرهای مختلف تعیین شده است.

وی با بیان اینکه فعالیت مشاغل بر اساس چهار گروه شغلی در وضعیت‌های مختلف کرونایی تعیین شده است ادامه داد: گروه شغلی یک که خدمات ضروری را ارائه می‌کنند در هر وضعیت کرونایی فعال هستند که  ۴۵ هزار نفر در مشهد در گروه شغلی یک قرار دارند.
فرماندار مشهد تعداد کسبه استان خراسان رضوی را ۲۳۰ هزار نفر عنوان کرد و گفت: ۴۵ هزار نفر از این تعداد در شهرستان مشهد فعالیت دارند.
وی افزود: در وضعیت زرد گروههای شغلی یک، ۲ و سه اجازه فعالیت دارند اما فعالیت گروه شغلی چهار نظیر باشگاههای وزشی، مدارس، خوابگاهها، دانشگاهها، چایخانه ها، شهربازی، مراکز تفریحی و آبی و استخرهای سرپوشیده با ممنوعیت و محدودیت همراه است.
هاشمی ادامه داد: بر اساس گزارش منتشره تعداد جان باختگان ناشی از کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در مشهد یک نفر بوده و تعداد بستری‌ شده‌های جدید در این شهر نیز ۱۰ نفر و تعداد کل بستری‌شدگان ۸۷ نفر می‌باشد.
وی گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۸۷ جلسه ستاد پیشگیری از ویروس  کرونا در شهرستان مشهد با ۵۹۲ مصوبه برگزار شده که بیش از ۹۱ درصد از این مصوبات اجرایی شده است. 
فرماندار مشهد افزود: مشاغل آسیب دیده در مشهد از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۱۹ هزار و ۲۵۵ فقره درخواست تسهیلات کرونایی داشته‌اند که تاکنون ۱۲ هزار و ۸۳۳ فقره از آنها به بانکها معرفی شده‌اند.
وی ادامه داد: سهم شهرستان مشهد از تسهیلات کرونایی ۶۱۶ میلیارد تومان بوده که ۴۱۰ میلیارد تومان آن تاکنون پرداخت شده و ۳۱ هزار شغل تثبیت شده است.  

۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و به بقیه جمعیت این استان توسط دانشکده و دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شود.
بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون یک میلیون و ۴۱۱ هزار و ۷۳۱ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان ۵۷ هزار و ۸۸۹  نفر را در کشورمان گرفته است. تاکنون یک میلیون  و ۲۰۲ هزار و  ۸۹۳ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا هم در ایران بهبود یافته‌اند.  
"پاندمی کرونا" تاکنون در سطح جهان ۱۰۲  میلیون و ۷۱۴ هزار و ۶۳۶ نفر را بیمار کرده و جان ۲ میلیون و ۲۱۸  هزار و ۷۱۵۱ نفر را در ۲۳۰ کشور گرفته است. ۷۴ میلیون و ۴۲۲  هزار و ۴۸۱  نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در جهان تاکنون درمان شده‌اند.
در این میان آمریکا با  ۴۴۷  هزار و ۴۵۹ قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است و پس از آمریکا کشورهای هند، برزیل و روسیه بیشترین شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا را دارند. 
بر اساس آخرین آمارهای رسمی، ایران در جدول مبتلایان پاندمی کرونا جایگاه شانزدهم را در میان کشورهای جهان دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها