فرماندارهمدان: ۲ میلیارد تومان برای تکمیل کتابخانه مریانج اختصاص یافت

همدان- ایرنا- فرماندار همدان از اختصاص ۲ میلیارد تومان اعتبار برای کتابخانه شهید مظاهری شهر مریانج خبر داد و گفت: این طرح تا ۲ ماه آینده تکمیل و بهره برداری می‌شود.

محمدعلی محمدی روز شنبه در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان اظهار داشت: احداث این طرح به دلیل برخی ناهماهنگی ها و کمبود اعتبار به تاخیر افتاد که با اقدامات صورت گرفته شتاب می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه تیم رصد پروژه‌های عمرانی شهرستان در فرمانداری تشکیل شده است تصریح کرد: این تیم طرحها را از نظر پیشرفت فیزیکی و اعتبار مورد نیاز بررسی می‌کند تا زودتر به سرانجام برسند. 

فرماندار همدان تکمیل کتابخانه ها و مجتمع های فرهنگی درحال ساخت را ضروری دانست و خواستار همکاری و همیاری دستگاه های دخیل در این موضوع شد.

محمدی همچنین تاکید کرد: فضای عمومی شهر جورقان به یک مجموعه فرهنگی مناسب نیاز دارد و باید پروژه‌‎ای به پشتوانه امکان سنجی قوی برای جوانان و نوجوانان با استعداد این شهر ایجاد شود.

او آغاز طرح کتاب رسان را برای ترویج کتابخوانی موثر دانست و گفت: ارائه خدمات غیرحضوری به اقشار مختلف در نهاد کتابخانه های عمومی کار ارزشمندی است که باید استمرار داشته باشد. 

۱۱۶ کتابخانه عمومی در استان همدان فعالیت دارد که ۴۴ باب در روستاها، یک کتابخانه سیار و مابقی در شهرهای استان به دوستداران دانایی خدمات‌رسانی می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =