تعیین تکلیف اراضی خلازیر در منطقه ۱۹ با رویکرد بازآفرینی

تهران- ایرنا- رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران بر تعیین تکلیف اراضی خلازیر با رویکرد بازآفرینی و ساماندهی تأکید کرد.

به گزارش ایرنا از شهرداری منطقه ۱۹، محمد سالاری روز شنبه در نشست مشترک با شهردار و شواریاران منطقه ۱۹ با بیان این مطلب گفت: این محدوده با ایجاد کاربری های مسکونی، فضای سبز و فراغتی می تواند زمینه ای برای توسعه شهر تهران باشد که با پشتیبانی و راهبری سازمان نوسازی شهر تهران محقق می شود.

وی با اشاره به فضای باز بوستان ولایت و پتانسیل های آن ابراز امیدواری کرد اقدامات ارزنده نیز برای شهروندان تهرانی در این بوستان انجام شود.

سالاری همچنین در پیگیری درخواست ساماندهی فاضلاب شهری محدوده ناحیه ۳ و ایجاد تصفیه خانه و نیز جمع آوری آب های سطحی ضمن گفت و گو با مدیرعامل شرکت خاکریزآب، خواستار پیگیری ویژه این موضوع در راستای حفظ سلامت شهروندان و جلوگیری از آلودگی زیست محیطی شد.

وی در پاسخ به درخواست ساماندهی نمایشگاه های خرید و فروش خودرو در محله شکوفه که از سوی شورایاران این منطقه مطرح شد خواستار ساماندهی آن ها  با استناد به تبصره ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها و با مشارکت پلیس راهور و نیروی انتظامی شد.

این عضو شورای اسلامی  شهر تهران در ادامه به پیگیری های صورت گرفته برای اجرای طرح پیشنهادی «پروانه اضطراری» به منظور بهسازی و مقاوم سازی املاک با متراژ کم بویژه در محلات کم برخوردار اشاره کرد که می تواند بعنوان الگویی مؤثر برای شهر تهران برای پیشگیری از بروز خسارات احتمالی در حوادث غیر مترقبه باشد.

در این نشست شهردار منطقه ۱۹ نیز در خصوص ضرورت ساماندهی ضایعات فروشان خلازیر گفت: تحویل اجاره نامه انبار تجاری توسط اوقاف در پهنه جی باعث ایجاد حق برای مالکان آن ها شده که به منظور ساماندهی آن ها طی مکاتبات انجام شده با معاونت معماری و شهرسازی شهر تهران و نشست با موقوفه تفاهم نامه ای آماده امضا است.

علی توکلی در بخش دیگری از سخنان خود به تکمیل و افتتاح چندین پروژه توسعه شهری این منطقه تا پایان سال اشاره کرد و گفت: هدف ما براین بوده تا در عین پیگیری پروژه های احداثی منطقه، با احصای مطالبات محلات در قالب پروژه های توسعه محله ای بتوانیم شاهد رضایت شهروندان و شتاب بیشتر در مسیر توسعه و آبادانی منطقه باشیم.

در ادامه شورایاران منطقه ۱۹ به طرح مطالبات محلات خود از جمله ایجاد پاتوق محله شهید کاظمی، ایجاد عایق صوتی در بزرگراه تندگویان، بازگشایی خیابان پاییزان جنوبی، تعیین تکلیف زمین های بلاتکلیف در منطقه، سرعت بخشیدن به تعیین تکلیف بافت های فرسوده، تأمین روشنایی خیابان پیروز، تعیین تکلیف بافت فرسوده محله نعمت آباد و درخواست کد نوسازی، رفع مطالبات سراهای محلات و... پرداختند.

اجرای برنامه های ورزشی در خیابان اجتماعی منطقه ۹

شهردار منطقه ۹ تهران اعلام کرد: از سوی اداره ورزش و اداره آموزش های شهروندی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۹ برنامه های ورزشی در خیابان اجتماعی، در راستای رسالت اجتماعی این معاونت یعنی ارتقا تعاملات اجتماعی شهروندان برگزار شد.

سید مصطفی موسوی که در این رویداد ورزشی و هنری در کنار دیگر شهروندان حضور داشت، گفت: درآستانه گرامیداشت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و در راستای توسعه تفریحات ورزشی سالم و ایجاد نشاط اجتماعی در بین خانواده ها، "جشنواره خیابان ورزش" با رعایت موازین بهداشتی در خیابان اجتماعی برگزار شد.

وی افزود: اجرای برنامه هایی با رویکرد فرهنگی، هنری و ورزشی در خیابان اجتماعی مد نظر است که در حال حاضر و شرایط فعلی ناشی از ویروس کرونا، ماهانه یک تا دو برنامه در خیابان اجتماعی با رعایت موازین بهداشتی اجرا می شود.

تداعی روزهای انقلاب در کوچه های منطق ۲

 سرپرست شهرداری منطقه ۲ گفت: به مناسبت گرامی‌داشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، همزمان با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری، ۲۱ کوچه منطقه  به عنوان "کوچه انقلاب "تداعی گر ایام پیروزی انقلاب اسلامی  می شوند.

حسن صفات، با اشاره به اینکه برنامه‌های گرامی‌داشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با محوریت فضای مجازی و در نظر گرفتن دستورالعمل‌های بهداشتی  در محلات  اجرا می‌شود، گفت: رویکرد برنامه های دهه فجر امسال تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته و برنامه‌ریزی صورت گرفته  به اقتضای نیاز امروز جامعه، بر محور مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا معطوف شده است.

وی امیدآفرینی، وحدت و انسجام در جامعه و تقویت روحیه نشاط و شادابی در بین مردم را از رویکردهای مورد توجه در این برنامه ها برشمرد و افزود: به منظور اشاعه ارزش های انقلاب اسلامی، با آذین بندی و چراغانی و همچنین نصب تصاویر شهدای انقلاب در محلات، روزهای پرشور دهه فجر و پیروزی انقلاب در کوچه های انقلاب تداعی می شود.

صفات  ازبرپایی ایستگاه فرهنگی با عنوان "آینده روشن" خبر داد و گفت: راه اندازی پویش پرچم ایران، تکریم و تجلیل از خانواده شهدا، برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری  با استفاده از بستر فضای مجازی، شعارنویسی خودرو، تکریم فرهیختگان ساکن در منطقه  و همچنین اجرای نمایش خیابانی با محوریت  انقلاب اسلامی بخشی از برنامه های فرهنگی و هنری دراین ایام است.

سرپرست شهرداری  منطقه دو استفاده از فضای مجازی را از اولویت‌های محوری برنامه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی برشمرد و گفت:  برگزاری تورهای گردشگری مجازی " رویدادهای انقلاب "، تولید و انتشار سرودهای انقلابی و همچنین بازنشر پیام های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب  از جمله برنامه های پیش بینی شده است.

 وی افزود: ایام دهه فجر متعلق به آحاد مردم است و ویژه برنامه‌های گرامیداشت این ایام نیز با حضور و محوریت مردم و با همراهی آنان در پاسداشت ارزش‌های انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

گاز به کن رسید

شهردار منطقه ۵ از احداث خط لوله ۱۵ کیلومتری و در ارتفاع ۲۵۰۰ به چهار روستای امامزاده داوود (ع)، کیگا، رندان و طالون در بخش کن، و گازرسانی  به این بخش از منطقه۵ خبر داد.  

محمود کلهری در این باره اظهار داشت: در آستانه دهه مبارک فجر پروژه گازرسانی به روستاهای کن به همت شرکت گاز، فرمانداری و حمایت های استانداری تهران اجرا شد و مشعل گاز این پروژه در امام زاده داوود (ع) روشن و روستاهای امام زاده داوود(ع)، کیگا، رندان و طالون هم از نعمت گاز برخوردار شدند.

وی با بیان اینکه شهرداری و اداره حریم هم  با دقت کافی و حمایت های همه جانبه در مسیر و استفاده از اعتبارات داخلی برای بازسازی مسیر ها و راه ها تلاش و همکاری می‌کنند افزود: باید با تعامل و همفکری شرایط خوب و مناسبی را برای حضور مردم و گردشگران در این مکان مقدس و ارزشمند فراهم سازیم.

کلهری  با اشاره به اینکه شهرداری منطقه ۵ هماهنگی های لازم را در مورد ارسال نقشه‌های کلی اجرایی حفاری برای تایید اداره کل حریم شهرداری تهران انجام داده است گفت:  سال گذشته عملیات گازرسانی به روستای سولقان در بخش کن به پایان رسید و با اتمام عملیات  گازرسانی در سایر روستاهای کن بالغ بر ۱۰ هزار نفر از نعمت گاز برخوردار شدند.

کیفیت را نباید فدای سرعت اجرای پروژه ها کرد

شهردار منطقه ۱۸ تهران گفت: شهروندان بعنوان صاحبان اصلی شهر، پیش از آغاز عملیات اجرائی طرحها و پروژه های عمران شهری باید بدانند که چه زمانی سرانه های مورد نیاز آنها تامین خواهد شد.

سید محمد فیاض روز شنبه در حاشیه بازدید از پروژه های عمرانی شاخص، با اشاره به این نکته که جدول زمانبندی یکی از اصلی ترین مراحل اجرای هر طرح و پروژه عمران شهری است، افزود : اگر بر اساس روز شمار پروژه، برنامه ها تدوین و برای شهروندان بازگو شود، آنها در خواهند یافت که مدیریت شهری برای عمران و آبادانی شهر و محله از هیچ تلاشی فروگذار نبوده و در جهت تحقق شعار تهران شهری برای همه، تمام امکانات و تجهیزات در اختیارش را بسیج کرده است.

وی در ادامه با بیان این موضوع که نباید برای اجرای هر طرح و پروژه، کیفیت را فدای سرعت اجرای آن کرد، گفت : هر طرح و پروژه عمران شهری، نماد سخت کوشی و تلاش مدیریت شهری بوده که علی رغم تمام تنگناهای مالی، به ثمر نشسته و شهروندان نیز با بهره گیری از آنها باید احساس رضایتمندی داشته باشند، بنا براین به هر قیمتی نباید پروژه را تکمیل و به بهره برداری رسانید و همواره به اصل کیفیت توجه داشت.

فیاض ادامه داد: مدیریت شهری برای تحقق مطالبات بحق شهروندان، می بایست برنامه ریزی دقیقی در تمامی بخش‌ها داشته باشد تا شعار تهران شهری برای همه و عدالت اجتماعی حقیقت عینی یابد.

شهردار منطقه ۱۸ روز شنبه از روند تکمیل پروژه هائی نظیر بلوار ۴۵ متری بهار، سرای کمحله شهید رجائی، بیمارستان کودکان حکیم، مجموعه چند منظوره ناورن و درمانگاه کارکنان دیدن و در جریان آخرین وضعیت آنها قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها