۴۰ واحد مسکونی دراستان مرکزی برای بهره‌برداری در دهه فجر آماده است

اراک - ایرنا - مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی گفت: ۴۰ واحد مسکونی خسارت دیده از سیل با مشارکت این نهاد ساخته شده و در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در این استان بهره‌برداری می‌شود.

«امید محترمی» روز شنبه در تشریح برنامه‌های ایام‌الله دهه فجر در جمع خبرنگاران، افزود: بسیج سازندگی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی تشکیل صندوق‌های قرض‌الحسنه را در دستور کار قرار داده که به شکل مردم‌محور و مسجدمحور فعالیت می‌کنند و در دهه فجر امسال ۶۰۰ امین صندوق قرض الحسنه راه‌اندازی می‌شود.
وی اظهارداشت: بسیج سازندگی در ۱۴ عرصه اقتصاد مقاومتی از جمله پرورش ماهی، مرغ، شترمرغ، دام ، بوقلمون، کشت گیاهان دارویی، زعفران، باغات داربستی انگور، زنبورعسل و سایر موارد اشتغال زایی دارد.

محترمی افزود: ۶۴۰ فرصت شغلی نیز از سوی صندوق‌های قرض‌الحسنه با پرداخت تسهیلات ایجاد شده که در ایام الله دهه فجر همراه با۲۰  تعاونی در قالب صندوق‌ها  افتتاح می‌شود.

وی اظهار داشت : در سراسر استان طرح‌های محرومیت زدایی شامل کانال‌کشی آب کشاورزی، لایروبی قنوات، لوله‌گذاری زمین‌های کشاورزی، لایروبی رود آب‌ها، ساخت استخر ذخیره آب، ساخت زمین‌های ورزشی روباز، اجرای پروژه‌های انتقال آب آشامیدنی هستند که در ایام الله دهه فجر به بهره برداری می‌شوند.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی گفت: این استان  یکی از مناطق پیشگام در تشکیل گروه‌های جهادی است که تاکنون بیش از یک هزار و ۱۵۰ گروه تشکیل شده و در حوزه ها و عرصه های مختلف سازماندهی و به مردم خدمت رسانی می‌کنند.

محترمی افزود: در سامانه اطلس جهادی بسیج سازندگی استان مرکزی بیش از ۲۲ قشر تخصصی به مردم خدمت رسانی می‌کنند و گروه‌های جهادی در ایام سال و در شرایط مختلف همواره مشغول کمک هستند.

وی اظهارداشت: همچنین برای کمک به ازدواج آسان جوانان ، اهدای جهیزیه به زوج‌های جوان در دستور کار قرار گرفته و تاکنون بیش از یک هزار و ۱۲۰ جهیزیه توزیع شده که در ایام الله دهه فجر نیز ۱۰۰ سری دیگر از کالاهای ایرانی توزیع خواهد شد.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها