استاندار: همدلی ادیان و مذاهب در آذربایجان‌غربی ستودنی است

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان غربی گفت: همدلی و وفاق پیروان ادیان و مذاهب در استان برای اعتلای بیش از پیش نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ستودنی است.

محمدمهدی شهریاری روز شنبه در دیدار با اسقف اعظم خلیفه گری ارامنه آذربایجان افزود: شهدا، جانبازان و ایثارگران ارامنه در دفاع مقدس برای دفاع از وطن، شرف و عزت خود سنگ تمام گذاشته و به بهترین نحو ممکن به وظیفه شان در قبال کشور و مردم عمل کرده اند.

وی با تبریک فرا رسیدن سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به میهن و سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی  اضافه کرد: حضور جامعه ارامنه در جبهه جنگ تحمیلی نشان داد ایرانی‌ها همواره در کنار هم و بویژه در سختی‌ها پشتیبان یکدیگر هستند و این درسی برای جهانیان و بویژه کسانی است که در برخی از کشورها به خاطر اختلافات دینی و قومی مشغول جنگ با یکدیگر هستند.

وی ادامه داد: این ویژگی فرهنگی ایرانیان برای همه درس‌آموز است و باید از این خصوصیت برای تجمیع و تمرکز تلاش‌ها در مسیر ساختن کشور بهره بگیریم؛ چرا که تحقق اهداف بلند برای ایران جز با همدلی و همکاری ممکن نیست.

استاندار آذربایجان غربی نگاه ویژه مقام معظم رهبری به خانواده شهدای ارمنی را مورد اشاره قرار داد و افزود: حضور رهبر معظم انقلاب در منزل شهدای ارمنی حاکی از نگاه ویژه رهبری و ملت ایران نسبت به همه ادیان و مذاهب است.

شهریاری ادامه داد: امروز جامعه ارامنه با برادران و خواهران مسلمان خود در آذربایجان غربی در احترامی متقابل و صمیمی زندگی می کنند.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی یکی از استان هایی است که پیروان ادیان و مذاهب و همچنین اقوام مختلف در آن با احترام به یکدیگر زندگی می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها