۱۲۵۰ عنوان برنامه در شهرستان بروجن برگزار می‌شود

شهرکرد- ایرنا- فرماندار بروجن با گرامی‌داشت چهل و دومین فجر پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: همزمان با دهه فجر یک‌هزار و ۲۵۰ عنوان برنامه در این شهرستان برگزار خواهد شد.

مسعود ملکی روز شنبه در کارگروه اطلاع‌رسانی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی شهرستان بروجن تاکید کرد: این برنامه‌ها در حوزه‌های مختلف اقتصادی، عمرانی، فرهنگی، ورزشی، هنری، اجتماعی و علمی خواهد است.
وی افزود: روابط‌عمومی دستگاه‌های اجرایی و رسانه‌ها با اطلاع‌رسانی فعالیت‌های دولت و نظام جمهوری اسلامی برای مردم، نسبت به امیدآفرینی، تقویت ارتباط دوسویه بین مردم و مسوولان، پرهیز از سیاه‌نمایی، بیان واقعیت‌ها و ارائه دستاوردهای انقلاب اسلامی اقدام کنند.
ملکی تصریح کرد: در دهه فجر باید تمامی پیشرفت‌های کسب شده در ۴۲ سال گذشته در بخش‌های مختلف زیرساختی، عمرانی، فرهنگی، نظامی، اقتصادی، اجتماعی، علمی و سیاسی برای مردم تشریح شود.
وی یادآور شد: روابط‌عمومی دستگاه‌های اجرایی از پروژه‌محوری به سمت و سوی دستاوردمحوری حرکت کنند.
فرماندار بروجن با اشاره به اعمال تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی علیه جمهوری اسلامی اظهار داشت: هیچ کشوری نمی‌توانست چهار دهه در برابر جنگ اقتصادی دشمن ایستادگی کند اما ایران علاوه بر ایستادگی در این میدان توانست به پیشرفت‌های گسترده در ابعاد مختلف دست یابد.
وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و لزوم تلاش برای قطع زنجیره انتقال آن گفت: تمامی برنامه‌های دهه فجر در شهرستان بروجن به صورت مجازی و یا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار می‌شود.
روند تهیه شیوه‌نامه پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی با همکاری صندوق کارآفرینی امید تسریع شود
فرماندار بروجن در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان نیز تاکید کرد: شیوه‌نامه پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی شهری و روستایی با همکاری صندوق کارآفرینی امید هرچه سریع‌تر تهیه و ابلاغ شود.
وی افزود: در نشست اخیر با مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید قرار شد تسهیلات مورد نیاز برای اجرای طرح‌های جدید با هدف ایجاد اشتغال در حوزه‌های صنعت، اصناف و گردشگری پرداخت شود.
فرماندار بروجن تصریح کرد: براساس این شیوه‌نامه و طبق برآوردهای انجام شده در این طرح می‌توان با سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد ریالی از طریق مشارکت شرکت ورق خودرو و تسهیلات صندوق کارآفرینی امید زمینه اشتغال بیش از ۲۰۰ نفر را فراهم کرد.
سهمیه آرد چهار نانوایی متخلف در بروجن قطع شد
وی همچنین در کمیسیون تخصصی آرد و نان شهرستان بروجن یادآور شد: سهمیه آرد چهار نانوایی متخلف به‌صورت دائم قطع شد.
ملکی اظهار داشت: این نانوایان متخلف نسبت به تعطیلی خودسرانه دائمی نانوایی‌های خود اقدام کرده بودند.
وی گفت: اعضای کمیسیون تخصصی آرد و نان شهرستان بروجن با جایگزینی و راه‌اندازی سه نانوایی جدید در بروجن به‌جای نانوایان متخلف موافقت کردند.
ملکی تاکید کرد: کاهش سهمیه آرد نانوایان متخلف و اختصاص سهمیه آرد دولتی به برخی نانوایی‌های روستایی در دستور کار کمیسیون تخصصی آرد و نان شهرستان بروجن قرار دارد.
به گزارش ایرنا، ماهانه ۲۰ هزار کیسه آرد برابر ۸۰۰ هزار کیلوگرم بین نانوایی‌های شهرستان بروجن توزیع و مصرف می‌شود.
این تعداد کیسه آرد بین ۱۲۸ نانوایی دولتی در سطح شهرستان توزیع می‌شود که ۱۶ هزار کیسه به نانوایی‌های مناطق شهری و چهار هزار کیسه به نانوایی‌های نقاط روستایی شهرستان بروجن اختصاص دارد.
بروجن در ۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها