انفجار خودروی بمب گذاری شده ۶ سوری را به کام مرگ برد

تهران-ایرنا- انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در شهر عفرین واقع در شمال غرب سوریه، به کشته شدن ۶ نفر و زخمی شدن ۹ نفر دیگر انجامید.

به گزارش امروز (شنبه) ایرنا به نقل از تلویزیون رسمی الاخباریه سوریه، یک خودروی بمب گذاری شده عصر امروز در شهر عفرین که تحت اشغال گروه‌های (تروریستی) تحت حمایت ترکیه قرار دارد، منفجر شد.

منابع محلی گزارش دادند که در این انفجار، ۶ نفر از شهروندان سوری از جمله دو کودک کشته و ۹ نفر دیگر زخمی شدند.

خبرگزاری رسمی سوریه تعداد کشته شدگان را بیش از ۱۳ نفر گزارش کرد.

بر اساس این گزارش، حال برخی از مجروحان وخیم و احتمال اینکه آمار جان باختگان افزایش یابد، زیاد است.  

منابع خاطرنشان کردند که شدت انفجار، خسارت زیادی به این منطقه که دارای تعداد زیادی مغازه تجاری و جمعیت انبوه است، وارد کرد.

شهر عفرین و مناطقی که گروههای تروریستی مورد حمایت خارجی در آن فعالیت می‌کنند، از مارس ۲۰۱۸ شاهد حالتی از هرج و مرج و از هم گسستگی امنیتی و درگیری میان گروههای تروریستی برای تقسیم نفوذ و سیطره بر مناطق و سلطه بر سرنوشت غیرنظامیان بوده است.  

عفرین از شهرهای استان حلب واقع در شمال سوریه و همرز با ترکیه است. 

ارتش ترکیه از روز ۲۰ ژانویه (۳۰ دی ماه ۱۳۹۶) با تجاوز آشکار به خاک سوریه و با همراهی نیروهای موسوم به «ارتش آزاد سوریه»، عملیاتی را به نام «شاخه زیتون» در منطقه عفرین در شمال سوریه آغاز کرد.

عملیات ارتش ترکیه در عفرین که با ادعای بیرون راندن نیروهای جنگجوی کُرد از جمله یگان‌ها «مدافع خلق سوریه» (ی. پ.گ) و «حزب کارگران کردستان ترکیه» (پ.ک.ک) آغاز شد، پس از ۵۸ روز به تصرف شهر عفرین انجامید.

دولت سوریه همواره با اشغالگری خواندن اقدام دولت ترکیه در انجام عملیات نظامی در منطقه عفرین و سایر مناطق شمال سوریه، خواستار خروج نیروهای ارتش این کشور از خاک خود شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =