استاندار: امکانات امدادی آذربایجان‌غربی باید تقویت شود

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان‌غربی گفت: وضعیت کوهستانی این استان و میزان حوادث طبیعی رخ داده، نیاز به امکانات و ماشین آلات امدادی را ۲ برابر کرده است که باید به این امر توجه کرد.

محمدمهدی شهریاری روز شنبه در دیدار معاون توسعه منابع و پشتیبانی جمعیت هلال احمر، اظهار داشت:  بهره مندی از ناوگان امدادی مجهز و نیروی انسانی ماهر از جمله عوامل مدیریت بهینه بحران است.

وی افزود: متناسب با وضعیت آذربایجان‌غربی امکانات به آن تعلق نگرفته و باید برای جبران عقب ماندگی‌های گذشته بیش از سهمیه هر ساله نسبت به تجهیز ناوگان امدادی اقدام شود.

استاندار آذربایجان‌غربی بیان کرد: اگر چه در تربیت و پرورش نیروی امدادی ماهر جمعیت هلال احمر به خوبی عمل کرده اما در بحث ناوگان امدادی نگاه عدالت مدارانه ای وجود نداشته است.

شهریاری گفت: وضعیت کوهستانی استان و تعداد بالای روستا در قیاس با بسیاری از آنها و موقعیت طولی، می طلبد تا ناوگانی مجهز در جمعیت هلال احمر مستقر شود.

وی نقش هلال احمر در مدیریت بحران را غیر قابل انکار دانست و افزود: اثربخشی عمده فعالیت‌های امدادی به برخورداری از ناوگانی پیشرفته بستگی دارد.

به گزارش ایرنا حدود ۱۲ هزار داوطلب در آذربایجان‌غربی به عنوان عضو امدادگر جمعیت هلال احمر استان فعالیت دارند.

 اطلاع‌رسانی عمومی جهت افزایش آگاهی‌های مردم جهت به حداقل رساندن حوادث، دسترسی به حداکثر توان مقابله با حوادث زمستانی با مشارکت همکاران و امدادگران و سازمان‌های همکار و پاسخگویی صحیح، به موقع و کامل به حوادث زمستانی از جمله اهداف این سازمان است.

امدادرسانی در سوانح جاده‌ای، رهاسازی خودروهای گرفتار شده در برف و کولاک، آموزش و کمک به بستن زنجیرچرخ در جاده‌های برفی، انجام امداد و کمک‌های اولیه سرپایی، خدمات اسکان اضطراری برای در راه ماندگان در پایگاه‌های جاده‌ای و توزیع اقلام زیستی و غذایی از جمله خدماتی است که جمعیت هلال‌احمر در طرح زمستانی ارائه می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها