دعوت سرکنسول ایران ازشرکتهای ایرانی برای حضور درنمایشگاه سلیمانیه عراق

بغداد – ایرنا- سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه در اقلیم کردستان عراق امروز از شرکت های ایرانی برای حضور فعال در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی بازرگانی سلیمانیه دعوت کرد.

به گزارش ایرنا، «مهدی شوشتری» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه عراق، با اعلام برگزاری چهاردهمین دوره نمایشگاه بین المللی بازرگانی سلیمانیه (DBX 2021) که قرار است از ۲۰ لغایت ۲۵ اسفندماه ۱۳۹۹ در مرکز نمایشگاههای بین المللی سلیمانیه عراق برگزار شود، از شرکت های توانمند ایرانی دعوت کرد، حضور فعالی در این نمایشگاه داشته باشند.

شوشتری با اشاره به زمینه ها و فرصت های خوب تقویت روابط اقتصادی و بازرگانی جمهوری اسلامی ایران با حوزه سلیمانیه با توجه به فعال بودن دو مرز رسمی پرویزخان و باشماق و ۴ بازارچه مرزی شیخ صله، شوشمی، سیرانبند و کیله در این حوزه، نمایشگاه بین المللی بازرگانی سلیمانیه را از نمایشگاههای معتبر در عراق و اقلیم کردستان معرفی و حضور شرکت های ایرانی در این نمایشگاه را فرصت مناسبی برای معرفی توانمندی های بالای شرکت ها و صادرکنندگان معتبر ایرانی دانست.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در پایان خاطرنشان ساخت که شرکت پارس رستاک، با اخذ مجوز رسمی از سازمان توسعه تجارت ایران، مسئولیت مدیریت پاویون جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه را بر عهده دارد و علاقمندان برای ثبت نام مشارکت در نمایشگاه می توانند با این شرکت تماس بگیرند.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه عراق پیش از این در مصاحبه‌ای تاکید کرده بود که هدف ایران و عراق رسیدن تبادلات تجاری بین دو کشور به سقف ۲۰ میلیارد دلار در سال است.

وی درباره روابط اقتصادی ایران و اقلیم کردستان عراق در دوره شیوع «ویروس کرونا» نیز گفته بود: با تدبیر و توافق مقامات دو طرف، تبادلات تجاری در دوره کرونا با رعایت تمام پروتکلهای بهداشتی در مرزها ادامه یافته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

سرخط اخبار جهان