غریب آبادی: ایران پرچمدار مبارزه با مواد مخدر در سطح جهانی است

لندن – ایرنا – سفیر و نماینده دائم کشورمان در وین با ارسال نامه‌ای به مدیر اجرایی دفتر مقابله با جرم و موادمخدر سازمان ملل، عملکرد جمهوری اسلامی در مبارزه با مواد مخدر طی سال گذشته میلادی را به اطلاع این سازمان رساند و خاطرنشان کرد ایران همچنان پرچمدار مبارزه با مواد مخدر در سطح جهانی است.

به گزارش روز شنبه ایرنا، «کاظم غریب آبادی» در این نامه که یک نسخه آن در اختیار ایرنا قرار گرفت از انفعال سازمان های بین المللی ذیربط و کشورها در عمل به مسوولیت مشترک خود در حمایت از برنامه های مبارزه با موادمخدر نیز انتقاد کرد و خواهان اصلاح این رویکرد عدم اقدام شد.

وی در این نامه نوشته است: بیش از ۱۱۴۷ تن انواع موادمخدر توسط ایران در  سال ۲۰۲۰ با تلاش و از جان گذشتگی سربازان و مأموران نهادهای انتظامی و امنیتی در مرزها و داخل کشور کشف شد که رشد ۴۱ درصدی را نسبت به سال قبل از آن نشان می دهد.

سفیر کشورمان افزود: بیشترین میزان این کشفیات مربوط به تریاک با ۹۱۶  تن است، میزان کشف و ضبط سایر مخدرهای دیگر نیز شامل حشیش ۱۰۷ تن، مرفین ۲۷ تن، هروئین ۳۱ تن، شیشه ۲۰ تن و سایر مواد ۴۴ تن بوده است.

این دیپلمات کشورمان تاکید کرد: مأموران مبارزه با مواد مخدر ایران در سال ۲۰۲۰ میلادی، تعداد ۲۸۵۱ درگیری مسلحانه با قاچاقچیان موادمخدر داشته‌اند که به انهدام و متلاشی شدن ۲۱۹۶ باند و شبکه ترانزیت و توزیع مواد مخدر منجر شده است. در این درگیری ها، همچنین ۱۰ نفر از مأموران ایران نیز به شهادت رسیدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

سرخط اخبار جهان