ارائه آموزش مهارتی به بیش از ۶۰ هزار سرباز در ۹ ماهه امسال

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر راهبری اجرای آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در ۹ ماهه امسال به ۶۳ هزار و ۵۰۷ سرباز آموزش‌های مهارتی ارائه کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، «حبیب عرفان منش» افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده با وجود محدودیت‌های شیوع کرونا، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای توانسته است با همکاری قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح، برای آموزش مهارت به سربازان گام های مثبتی بردارد.

وی هدف از ارائه آموزش‌های مهارتی به سربازان را  تامین نیازهای نیروهای مسلح به کارکنان وظیفه ماهر و کمک به اشتغال پذیری و تسهیل برای ورود به بازار کار اعلام کرد.

عرفان منش افزود: تا پایان آذر ماه سال جاری ۶۳ هزار و ۵۰۷ نفر دوره معادل ۱۰ میلیون و ۲۸۳ هزار و ۳۱۸ نفر ساعت آموزش مهارت در یگان‌های تحت امر ارتش جمهوری اسلامی (آجا) ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی(سپاه)، نیروی انتظامی (ناجا) و کارگاه های زیرمجموعه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح (ودجا) ارائه شده است.

وی تصریح کرد: سربازان آجا، ۲۱ هزار و ۱۱۳ نفر دوره (معادل ۳ میلیون و۶۳۸ هزار و ۹۲۰  نفر ساعت)، سربازان ناجا، ۱۹ هزار و ۸۸۴ نفر دوره  (معادل سه میلیون و ۱۴۳هزار و ۸۷۸ نفر ساعت)، سربازان سپاه، ۲۰هزار و ۳۶ نفر دوره (معادل ۳ میلیون و ۱۴۶ هزار و ۱۵۹ نفرساعت)، سربازان ودجا، یک هزار و ۹۱۸ نفردوره  (معادل۲۵۳ هزار و۳۷۹ نفرساعت ) و ۵۵۶ نفر دوره آموزش ( معادل ۱۰۰ هزار و ۹۸۲ نفر ساعت) در سایر بخش‌های مرتبط، آموزش مهارتی دریافت کردند.

مدیرکل دفتر راهبری اجرای آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در ادامه گفت: ۳۲ هزار و ۴۸۴ سرباز آموزش دیده در آزمون‌های سنجش مهارت شرکت کرده‌اند که ۱۱ هزار و ۲۱۹ نفر موفق شده اند در آزمون کتبی و نهایی(عملی) قبول شوند و بقیه سربازان در حال ورود به تشریفات سنجش مهارت هستند.

 وی در ادامه افزود: ۱۰ هزار و ۵۹۳ نفر سرباز نیز در بدو ورود به خدمت سربازی، در آزمون ادواری سنجش مهارت شرکت کردند که تعداد ۲ هزار و ۱۳۴ نفر از این تعداد در آزمون نهایی قبول شده‌اند.

مدیرکل دفتر راهبری اجرای آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با اشاره به تنوع دوره‌های آموزشی اجرا شده برای سربازان چند نمونه از حرفه‌ها از جمله متصدی خدمات حفاظتی و مراقبتی، پیرایشگر مردانه، کاربررایانه، تعمیر موتورخودروی بنزینی، آشپزی، سرویس و نگهداری خودرو، سیم کشی مدارهای پایه ساختمان (روکار و توکار)، لوله کش و نصاب وسایل بهداشتی، نانوایی نان سنتی ، جوشکاری و عکاس دیجیتال را نام برد.

به گزارش ایرنا، با امضای قرارداد بین سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و قرارگاه مهارت‌آموزی ستاد کل نیروهای مسلح مقرر شد در هر سال ۱۲۵ هزار نفر سرباز، مهارت‌ لازم را فراگیرند، بنابراین تا سه سال آینده سرباز بدون مهارت نخواهیم داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

سرخط اخبار اقتصاد