۸ نفر در ارتباط با پرونده تخلف در کمپ‌های ترک اعتیاد شیراز دستگیر شدند

شیراز-ایرنا- روابط عمومی دادگستری استان فارس اعلام کرد: کلیپ منتشر شده در فضای مجازی که بیانگر ارتکاب تخلف در چند کمپ ترک اعتیاد شیراز بود، منجر به تشکیل پرونده قضایی در این زمینه و دستگیری هشت نفر شد.

روابط عمومی دادگستری استان فارس در گزارش روز شنبه خود بیان کرد: پیرو انتشار کلیپ‌هایی در فضای مجازی مبنی بر تخلف چند کمپ ترک اعتیاد در شیراز، دادستان عمومی و انقلاب این شهر با ورود به موضوع، دستورات اکیدی را به ‌منظور پیگیری و برخورد با متخلفان صادر کرد که منجر به دستگیری پنج نفر در یک پرونده و سه نفر در پرونده‌ای دیگر شد.

بنا به گزارش این روابط عمومی، هفته گذشته بر اثر قصور صورت گرفته، یک نفر از معتادان بستری در یکی از کمپ‌های ترک اعتیاد شهر شیراز جان خود را از دست داد که در این خصوص پرونده قضایی تشکیل شد و با دستور مرجع قضایی پنج نفر بازداشت شدند.

بر اساس اعلام این روابط عمومی، همچنین انتشار تصاویر جدیدی منتسب به یکی دیگر از کمپ‌های شیراز نیز واکنش و ورود دادستان شیراز را به همراه داشت و سه نفر از عواملی که در تصاویر منتشر شده در معرض اتهام ضرب و جرح معتادان قرار داشتند نیز بازداشت شدند.

دادستان عمومی و انقلاب شیراز در خصوص تصاویر جدید منتشر شده با بیان اینکه، این مورد با حادثه منجر به فوت هفته گذشته متفاوت است، گفت: در مورد اخیر هیچ فردی فوت نشده اما به لحاظ بزه‌های صورت گرفته، پرونده قضایی تشکیل شده و عوامل دخیل که سه نفر بودند با دستور قضایی بازداشت شدند.

وی، با تأکید بر اینکه در پی اطلاع و شکایات واصله، بی‌درنگ نسبت به تخلیه کامل مکان مورد نظر اقدام و دستور پلمب و لغو مجوز این مرکز نیز صادر شده است، اظهار داشت: دادستانی با قصور احتمالی عوامل و مسوولان نظارتی نیز در چارچوب قانونی برخورد خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، روز جمعه (دهم بهمن ماه ۹۹) انتشار فیلمی در فضای مجازی که حاوی صحنه‌هایی دلخراش و آزاردهنده در زمینه برخورد با معتادان در حال درمان است، با واکنش و برخورد مسوولان همراه شد و به پلمب مرکز ترک اعتیاد انجامید.

در این فیلم، افراد در استخر آب سرد انداخته شده و با شیلنگ مورد ضرب و شتم و نیز توهین کلامی قرار گرفته‌اند. این رفتار که باعث جریحه‌دار شدن احساسات عمومی‌ شد، در واکنش‌ها، رفتاری نامناسب و به دور از انسانیت توصیف شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها