استانداری تهران: پست ۶۳ کیلووات تامین برق شهرک صنعتی دماوند۲ ایجاد شود

تهران – ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران تاکید کرد:‌ با توجه به رشد واحدهای تولیدی در دست ساخت، باید پست ۶۳ کیلووات برای تامین برق شهرک صنعتی دماوند ۲ ایجاد شود.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، حشمت اله عسگری روز یکشنبه در جلسه بررسی مشکلات برق شهرک صنعتی دماوند۲ که در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به رشد سریع واحدهای ایجاد شده و در دست ساخت این شهرک، تامین برق از پست آبعلی به صورت محدود می تواند پاره ای از مشکلات برق شهرک را مرتفع سازد؛ ایجاد پست ۶۳کیلو وات برای نیازهای آتی برق این شهرک ضرورت دارد.

این مقام مسئول بیان داشت: با توجه به واگذاری تعداد ۱۶۹ فقره طرح صنعتی و شروع به ساخت تعداد ۱۵۳ واحد تولیدی ظرف ماه‌های اخیر نیاز به تامین برق برای واحدهای تولیدی در اولویت بوده که این موضوع در قالب برنامه شفاف زمانبندی و انجام تعهد دستگاههای ذیربط است.

عسگری همچنین بیان داشت: در این جلسه مصوب شد با بررسی های  کارشناسی ظرف مدت دوهفته زمین مورد نیاز تعیین تکلیف و  چهارماه بعد از تحویل زمین پست ۶۳کیلو وات راه اندازی و در اختیار شهرک صنعتی دماوند۲ قرار گیرد.

مهدی حیدری، فرماندار شهرستان دماوند نیز با اشاره به برگزاری این نشست گفت: با توجه به صدور ۱۶۰ مجوز ساخت و ساز در شهرک صنعتی دماوند ۲ و بهره‌برداری از ۱۰۰ کارخانه تا اواسط سال ۱۴۰۰ در این شهرک، با پیش بینی نشدن تأمین انرژی و برق در این خصوص مواجه بودیم.

وی ادامه داد: در این راستا این نشست با حضور معاون اقتصادی استاندار، مدیرعامل برق منطقه ای استان تهران، مدیرعامل شهرک های صنعتی استان، مدیر شهرک صنعتی دماوند و مدیر برق منطقه دماوند به منظور احداث پست برق ۶۳.۲۰ در شهرک صنعتی دماوند ۲ تشکیل شد.

فرماندار دماوند خاطرنشان کرد: در این خصوص مقرر شد دستگاه های مربوطه، نسبت به پرداخت سهم خود اقدامات لازم را انجام دهند و تا خردادماه ۱۴۰۰، شرکت برق منطقه ای نسبت به احداث پست ۶۳.۲۰ در شهرک صنعتی دماوند ۲ اقدام کنند.

معاون اقتصادی استاندار تهران، مدیرعامل برق توزیع استان، مدیرعامل برق منطقه‌ای استان تهران، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان، فرماندار شهرستان و مدیر شهرک صنعتی دماوند، از واحد پرشین تجهیز سیستم و واحد صنعتی کلرد آمل در شهرک صنعتی دماوند ۲ بازدید کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =