افتتاح طرح‌های دهه‌فجر آذین‌بخش بهار انقلاب در استان سمنان

سمنان- ایرنا- افتتاح و آغاز عملیات اجرایی طرح‌ها در بخش‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی تدارک برنامه‌های مختلف در چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نویدبخش امید و توسعه در استان سمنان است.

به گزارش ایرنا، پیروزی انقلاب اسلامی یکی از رخدادهای مهم در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود که گرامیداشت هر چه با شکوه‌تر این روز بزرگ بر حلاوت آن می‌افزاید و بذر و امید و نشاط را در جامعه دوچندان می‌کند.
تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی و افتتاح طرح‌ها برای ارتقای رفاه، ارتقای سطح خدمات‌رسانی و توسعه زیرساخت می‌تواند بر یادآوری روزهای شیرین بهار انقلاب اسلامی بیفزاید و دسیسه دشمنان در بزرگنمایی مشکلات و ناکارآمدی نظام خنثی کند.
دستگاه های اجرایی استان سمنان در دهه فجر امسال نیز با صلابت هر چه تمام همچون سال‌های گذشته با افتتاح طرح‌های مختلف به دنبال تقویت و رفاه مردم استان هستند که عملکرد تعدادی از این دستگاه‌ها که طرح‌های خود را تاکنون اطلاع رسانی کرده اند در این گزارش آمده است.

افتتاح ۵۵۹ طرح دهه فجر در سراسر استان سمنان

استاندار سمنان گفت: ۵۵٩ طرح با مجموع اعتبار هزینه و پیش‌بینی شده ٢ هزار و ٢٨۶ میلیارد تومان به برکت دهه فجر انقلاب اسلامی در این استان افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود.
علیرضا آشناگر ابراز داشت: ۴۵۵ طرح با یکهزار و ۴١۶ میلیارد تومان دهه فجر امسال در نقاط مختلف استان سمنان افتتاح می شود.
وی ادامه داد : از این تعداد٢٨٢ طرح با ۵١٢ میلیارد تومان عمرانی و ٧٣ طرح با ٩٠۴ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری است.
وی به آغاز اجرای برخی طرح ها به مناسبت دهه فجر در استان سمنان اشاره و بیان کرد: ١٠۴ طرح با ٨٧٠ میلیارد تومان اعتبار کلنگ‌زنی می شود.
آشناگر گفت: ٩۶ طرح عمرانی با ٢۵٧ میلیارد تومان و هشت طرح سرمایه‌گذاری با ۶١٣ میلیارد تومان دهه فجر در استان سمنان کلنگ‌زنی می شود.
 بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۴۷ طرح عمرانی و اقتصادی در مهدیشهر

فرماندار مهدیشهر گفت: ۴۷ طرح عمرانی و اقتصادی با اعتبار ۴۶۴ میلیارد و ۳۱۱ میلیون ریال دهه فجر امسال افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود.
عبدالرضا میقانی ابراز داشت:  دهه فجر امسال ۴۲ طرح عمرانی و اقتصادی با اعتبار ۴۳۸ میلیارد و ۳۱۱ میلیون ریال در شهرستان مهدیشهر افتتاح می‌شود.
وی ادامه داد: چهار طرح عمرانی با سرمایه‌گذاری ۶۰ میلیارد ریال و یک طرح اقتصادی با اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.
وی بیان کرد:سه طرح آماده افتتاح در دهه فجر مربوط به اداره‌کل راه و شهرسازی، یک طرح مربوط به اداره کل بنیاد مسکن، ۱۲ طرح مربوط به سازمان جهاد کشاورزی و چهار طرح مربوط به دهیاری‌ها است.
میقانی تصریح کرد: شرکت آب منطقه‌ای ۲ طرح، شرکت آب و فاضلاب هفت طرح، شرکت توزیع برق هفت طرح، شرکت شهرک‌ها سه طرح، منابع طبیعی و آبخیزداری یک طرح و دانشگاه علوم پزشکی یک طرح در دهه فجر امسال در شهرستان مهدیشهر افتتاح می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: آغاز ساخت مجتمع گردشگری، احداث استخر سرپوشیده، زیرسازی زمین چمن مصنوعی درجزین، احداث آموزشگاه ۶ کلاسه از جمله طرح‌های کلنگ‌زنی شهرستان مهدیشهر در دهه فجر امسال است.
فرماندار مهدیشهر اظهار داشت: توسعه و نوسازی شبکه آبرسانی، اجرای شبکه گاز در شهرک صنعتی مهدیشهر، احداث شبکه فشار متوسط و فشار ضعیف زمینی برای نصب پست هوایی برق، احیا و نوسازی معابر روستایی، احداث گلخانه، احداث شبکه روشنایی معابر و نصب  سامانه گندزدایی خورشیدی از جمله طرح‌های آماده‌بهره‌برداری این شهرستان در دهه فجر امسال است.

افتتاح ۸۶ طرح عمرانی در روستاهای استان سمنان در دهه فجر 

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان گفت: ۸۶ طرح در زمینه توسعه و عمران روستایی به مناسبت دهه فجر در روستاهای این استان افتتاح می شود.
مهدی صمیمیان در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: ۱۱۴ میلیارد و ۴۸۰ میلیون ریال برای افتتاح ۸۶ طرح در زمینه عمران و توسعه روستایی هزینه شده است.
وی ادامه داد: نصب سامانه پایش تصویری، احداث ساختمان دهیاری، احداث خانه و سالن ورزشی، روشنایی معابر و نصب المان از جمله‌ طرح‌های آماده افتتاح در روستاهای استان سمنان به مناسبت دهه فجر است.
وی بیان کرد: بیشترین طرح‌های  افتتاحی در روستاهای استان سمنان به مناسبت دهه فجر مربوط به روستاهای دامغان است.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان گفت: توسعه روستاها در اولویت برنامه‌ریزی‌ها برای تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر جهش تولید دارد.افتتاح ۱۱۷ طرح آب و فاضلاب استان سمنان به مناسبت دهه فجر

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان گفت: ۱۱۷ طرح آب و فاضلاب استان دهه فجر امسال با اعتبار ۷۲۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.
محمد طاهری ابراز داشت: ۱۰۱ طرح آب‌رسانی و خدمات دفع فاضلاب از مجموع ۱۱۷ طرح با اعتبار ۵۶۲ میلیارد ریال در دهه فجر امسال در استان سمنان به بهره‌برداری می‌رسد.
وی تصریح کرد: اصلاح شبکه آب، احداث مخازن ذخیره آب آشامیدنی، توسعه شبکه جمع‌آوری فاضلاب، حفر و تجهیز چاه آب آشامیدنی و توسعه شبکه آب از جمله طرح‌های آماده بهره‌برداری در دهه فجر امسال است.
وی اضافه کرد: ۲۳ هزار متر اصلاح شبکه توزیع آب با اعتبار بالغ بر ۲۳ میلیون ریال، احداث۱۲ باب مخازن ذخیره آب آشامیدنی با حجم ۶ هزار و ۶۶۰ متر مکعب از جمله طرح‌های آماده افتتاح این شرکت در دهه فجر امسال است.
طاهری بیان کرد: نصب ۳ هزار و ۶۰ انشعاب آب، حفر و تجهیز سه حلقه چاه، نصب  یکهزار و ۵۳۵ انشعاب فاضلاب، تعویض ۹۲۰ دستگاه کنتور خراب و احداث هفت سامانه کلرزنی با اعتبار یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال از دیگر طرح‌های آماده بهره‌برداری در دهه فجر امسال  است.
وی ابراز داشت: استانداردسازی ۹۷۰ فقره انشعاب آب، یک مورد ارتقای کیفی آب شرب با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال و بهسازی ۲ دهنه چشمه آب آشامیدنی، از دیگر طرح‌هایی است که در دهه فجر امسال به بهره برداری می‌رسد.آغاز ۱۶ طرح آب و فاضلاب سمنان با ۱۶۷ میلیارد ریال اعتبار

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان بیان کرد: ۱۶ طرح آب و فاضلاب  با ۱۶۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار دهه فجر امسال در این استان کلنگ‌زنی می‌شود.
طاهری خاطرنشان کرد: حفر و تجهیز چند حلقه چاه آب آشامیدنی، اصلاح و توسعه شبکه و اجرای خط انتقال و تاسیسات آب از جمله طرح‌هایی است که  عملیات اجرایی آن دهه فجر امسال آغاز می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان استان سمنان خاطرنشان کرد: طرح‌هایی که در دهه فجر امسال افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود در مدت زمان بعد از هفته دولت تا بهمن ماه است.
 


بهره‌برداری از ۱۶۳ طرح کشاورزی استان سمنان در دهه فجر
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: ۱۶۳ طرح عمرانی و تولیدی در بخش کشاورزی استان به مناسبت دهه فجر افتتاح می‌شود.
سید حسن میرعماد اظهار داشت: این تعداد طرح کشاورزی با صرف بیش از یک هزار و ۴۱۰ میلیارد ریال  به بهره‌برداری می‌رسد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان بیان کرد: از مجموع ۱۶۳ طرح آماده افتتاح به مناسبت دهه فجر امسال ۱۲۹ طرح عمرانی است.
به گفته میرعماد، این ۱۲۹ طرح عمرانی بخش کشاورزی استان سمنان با صرف ۶۲۰ میلیارد ریال اعتبار تکمیل و آماده افتتاح‌ شده است.
وی  تصریح کرد: برای افتتاح ۳۴ طرح تولیدی بخش کشاورزی و دامداری در استان سمنان به مناسبت دهه فجر امسال ۷۹۸ میلیارد ریال هزینه شده است.
وی اضافه کرد: با افتتاح این طرح‌ها برای یکهزار و ۲۵ نفر اشتغال ایجاد شده است و سه هزار و ۳۶۰ نفر از تسهیلات و منافع افتتاح آن بهره‌مند می‌شوند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان افزود: ۹۹ طرح با اعتبار ۳۴۸ میلیارد ریال در بخش آب‌ و خاک، ۱۹ طرح با اعتبار ۵۰۲ میلیارد و ۷۱۵ میلیون ریال در بخش تولیدات دامی، ۱۳ طرح با صرف اعتبار ۱۷۳ میلیارد و ۷۱۵ میلیون ریال در بخش تولیدات گیاهی، ۲ طرح در بخش صنایع تبدیلی و فرآوری با صرف اعتبار ۷۰ میلیارد ریال آماده افتتاح‌ است.
وی یادآور شد: در بخش منابع طبیعی ۱۹ طرح با اعتبار ۲۴۸ میلیارد و ۸۲۵ میلیون ریال، عشایر ۱۰ طرح با اعتبار هشت میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال و در دامپزشکی نیز یک طرح و با صرف اعتبار ۶۰ میلیارد ریال آماده افتتاح است.
وی خاطرنشان کرد: سه طرح با اعتبار یکهزار و ۹۷۰ میلیارد ریال به مناسبت دهه فجر در استان سمنان کلنگ‌زنی می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: طرح‌های کلنگ‌زنی مربوط به شهرستان‌های شاهرود و سرخه است.
 


افتتاح ۱۴ طرح عمرانی بنیاد مسکن استان سمنان به مناسبت دهه فجر

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان گفت: ۱۴ طرح عمرانی در روستاهای مناطق مختلف این استان با ۲۷ میلیارد و ۹۸۸ میلیون ریال هزینه طی دهه فجر امسال افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود.
علیرضا فلاحی ابراز داشت: از مجموع این طرح ها ، ۱۳ مورد با اعتبار ٢۶ میلیارد و ١٨٨ میلیون ریال بهسازی و اصلاح معابر روستایی و ۲ طرح کلنگ‌زنی است.
 وی بیان کرد: اعتبار هزینه شده برای افتتاح و کلنگ‌زنی طرح‌ها از محل اعتبارات ملی و اعتبار بند ب ماده ۶ برنامه ششم توسعه تامین شده است.
وی اضافه کرد: بهسازی و اصلاح معابر روستایی در روستای معصوم آباد دامغان با اعتبار یک میلیارد و  ٣۵٢ میلیون ریال، روستای افتر در شهرستان سرخه  با اعتبار یک میلیارد ریال، روستای اعلاء در شهرستان سمنان با ٢ میلیارد و ٢۶٧ میلیون ریال از جمله طرح‌های آماده افتتاح است.
فلاحی تصریح کرد: بهسازی و اصلاح معابر روستایی روستای ده خیر، گرجی، تل، قلعه عضدی، عشقوان، باغستان و حجاج در شهرستان شاهرود انجام شده است.
وی یادآور شد: بهسازی و اصلاح معابر روستایی در روستای هدف گردشگری ملاده در شهرستان مهدیشهر و  روستای ابراهیم آباد سفلی در میامی نیز از دیگر طرح‌های آماده بهره‌برداری به مناسبت دهه فجر است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان گفت: احداث پل در روستای کلاته ملا شهرستان شاهرود با اعتبار یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی و احداث ۲۰۸ واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن در شهرستان‌های سمنان و شاهرود از جمله طرح‌های قابل کلنگ‌زنی این استان به مناسبت دهه فجر است.
 


سرمایه‌گذاری ۴٧٣ میلیارد ریالی توزیع برق استان سمنان در طرح های دهه فجر


مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان گفت: همزمان با دهه فجر امسال ۵۱ طرح عمرانی برق‌رسانی این شرکت با ۴۷۳ میلیارد و ۳۶۳ میلیون ریال اعتبار در استان افتتاح می‌شود.
سید محمد موسوی‌زاده افزود: ۳۶ طرح در قالب توسعه و احداث و اصلاح و بهینه سازی شبکه ها، تجهیزات و تاسیسات توزیع برق، با اعتبار ۳۹۷ میلیارد و ۱۸۷ میلیون ریال، ۱۴ طرح عمرانی برق‌رسانی روستایی با مبلغ ۶۳ میلیارد و ۱۷۶ میلیون ریال و همچنین طرح برق رسانی به روستای چاه مَرعی از توابع شهرستان شاهرود با مبلغ ۱۳ میلیارد ریال، به عنوان طرح های قابل افتتاح این شرکت در چهل و دومین بهار انقلاب است.
وی با بیان اینکه از دهه فجر سال قبل تا کنون ۶۱۴ میلیارد ریال در تاسیسات صنعت توزیع برق استان سمنان سرمایه گذاری شد گفت: احداث ۱۸۶ کیلومتر شبکه هوایی و زمینی، نصب ۲۸۱ پست توزیع برق با ظرفیت ۴۰ مگاولت آمپر، جذب هشت هزار و ۴۶۹ مشترک جدید، برق‌رسانی به روستای کلاته میرزا، نصب ۲ هزار و ۱۲۲ دستگاه سرچراغ روشنایی معابر و برقراری ۱۰۵ انشعاب برق برای چاه های آب کشاورزی، از جمله اقدامات صورت گرفته از بهمن سال ۹۸ تا بهمن امسال محسوب می شود.افتتاح ۲۲ طرح منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان در دهه فجر

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: ۲۲ طرح منابع طبیعی و آبخیزداری این استان در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
جعفر مرادی حقیقی اظهار داشت: بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای بهره برداری از این طرح ها در وسعت ۱۴ هزار و ۶۰۷ هکتار هزینه شده است.
وی بیان کرد: ۲۱ طرح منابع طبیعی و آبخیزداری و یک طرح جنگل کاری ( احداث سکوی بتنی تولید نهال ) دهه فجر امسال در تمام شهرستان‌های استان سمنان به صورت همزمان افتتاح می شود.
مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان سمنان هدف از اجرای طرح‌های آبخیزداری را کنترل رسوب و کاهش خسارات ناشی از سیلاب، حفاظت آب و خاک، جلوگیری از فرسایش و بهبود شرایط زیست محیطی، کاهش خسارت های ناشی از خشکسالی و تغذیه سفره های آب زیرزمینی دانست.
مرادی حقیقی بهبود اشتغال و ارتقای درآمد روستائیان، جوامع محلی و آبخیزنشینان، بالا بردن ارزش‌های زیست محیطی تفرجگاهی مناطق زیر پوشش طرح‌های آبخیزداری را از دیگر اهداف اجرای طرح‌های آبخیزداری برشمرد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان خاطر نشان کرد: عملیات آبخیرداری در یک هکتار بین ۱.۵ تا پنج برابر دبی چشمه‌ها و قنات‌ها را افزایش می‌دهد که این موضوع، مهاجرت معکوس به روستاها را در پی دارد.تدارک ۱۶۰۰ برنامه برای گرامیداشت بهار انقلاب در استان سمنان

معاون اجرایی سپاه قائم(عج) استان سمنان گفت: بیش از یک هزار و ۶۰۰ عنوان برنامه با عنوان رزمایش الی بیت المقدس به منظور گرامیداشت دهه فجر در استان تدارک دیده شد.
سرهنگ علی خالقیان  ابراز داشت: بیش از ۲۲ برنامه تدارک دیده شده برای گرامیداشت دهه فجر امسال جزو برنامه های شاخص استانی است.
وی ادامه داد: ارتقای امنیت پایدار در محلات استان، خدمت رسانی به مردم و نمایش قدرت و اقتدار نظام و دستاوردهای انقلاب اسلامی محور اصلی برنامه‌های گرامیداشت دهه فجر امسال است.
وی بیان کرد: برگزاری گروه سرود محله‌ای در ۱۵۰ محله در سراسر استان سمنان، نورافشانی به وسیله ۲۵۰ پایگاه مقاومت بسیج در سراسر استان، برگزاری راهپیمایی خودرویی یا موتوری با هدف نمایش اقتدار بسیج، برگزاری جشنواره و همایش و تولید رسانه‌ای و نشر محتوا از جمله برنامه‌های گرامیداشت دهه فجر امسال در استان سمنان است.
معاون اجرایی سپاه قائم(عج) استان سمنان اظهار داشت: حضور نیروهای مسلح و نیروهای بسیجی در پایگاه های انتقال خون به منظور کمک به رفع کاهش ذخیره خون در استان، برگزاری مسابقات ورزشی، برگزاری نشست مشترک مودت، همدلی با حضور فرماندهان نیروهای مسلح، حضور بیش از ۶۰ گروه بسیجی در مناطق محروم به منظور خدمات رسانی در حوزه بهداشت و درمان از دیگر برنامه های گرامیداشت دهه فجر امسال در استان سمنان است.
وی افزود: برگزاری مجمع علما و نخبگان دیدار با خانواده معظم شهدا و عطرافشانی مزار شهدا از دیگر برنامه های گرامیداشت دهه فجر در استان سمنان است.
خالقیان تصریح کرد: برگزاری رژه نیروهای موتوری با همکاری نیروهای مسلح راس ساعت ۹:۳۰ صبح دوازدهم بهمن به مناسبت سالروز ورود امام خمینی(ره)به کشور در سراسر استان سمنان برگزار می شود.
معاون اجرایی سپاه قائم(عج) استان سمنان گفت: تعداد طرح های عمرانی نیز به مناسبت دهه فجر در استان سمنان با کمک سپاه استان و نیروهای بسیجی آماده بهره‌برداری شده است که توضیحات بیشتر در مورد این طرح ها در نشستی دیگر اعلام خواهد شد.
به گزارش ایرنا، ورود معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) به میهن اسلامی در ۱۲ بهمن‌ سال ۱۳۵۷ بود و ۲۲ بهمن همان سال انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ایام الله دهه فجر نام گرفته است و گرامیداشت این دهه فرخنده با اقدام و عمل بر حلاوت آن می‌افزاید و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به نمایش می‌گذارد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =