هلال احمر لرستان به ۲۰۰ نفر گرفتار در برف امدادرسانی کرد

خرم آباد - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: در پی بارش های اخیر امدادگران این جمعیت به بیش از ۲۰۰ نفر از هموطنان گرفتار در برف و کولاک امدادرسانی کردند.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی جمعیت هلال احمر لرستان، صارم رضایی افزود: در پی بارش های اخیر و با توجه به کوهستانی بودن محورهای مواصلاتی شهرستان دلفان ۸۱ خودرو در برف و کولاک  گرفتار شدند.

رضایی اظهار داشت: نیروهای عملیاتی جمعیت هلال احمر شهرستان دلفان  کار رهاسازی  این افراد را در شرایط جوی بسیارسخت در گردنه های کوهستانی  انجام دادند.

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: تعداد افراد گرفتار شده در برف و کولاک ۲۰۷ نفر بودند که با تلاش امدادگران و نجاتگران پایگاه های امداد و نجات بین شهری کشور و گاماسیاب اسکان داده شدند.

 وی ادامه داد: تعداد نیروهای عملیاتی متشکل از  امدادگران و نجاتگران ۱۷ نفر در قالب چهار تیم عملیاتی و با حضور سرپرست و کارکنان شعبه اعلام کرد.

نورالدین درمنان فرماندار دلفان نیز پیشتر گفت: ریزش سنگین برف شب گذشته ارتباط ۱۳۰ روستا را با نورآباد مرکز این شهرستان قطع کرده است. هم اکنون گروههای برفروب برای بازگشایی محورهای مسدود روستایی اعزام شده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها