۱۱۰میلیارد تومان پروژه دهه فجر در رامسر به بهره‌برداری می رسد

نوشهر - ایرنا - فرماندار شهرستان رامسر گفت همزمان با دهه فجر ۵۲ پروژه با اعتبار ۱۱۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در حوزه های عمرانی، خدماتی و زیرساختی در این شهرستان به بهره‌برداری می رسد.

محمد آزاد عصر شنبه در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان رامسر در تشریح برنامه های دهه مبارک فجر امسال افزود: گازرسانی به ۶ روستای توساکوتی، کیلیج کوه، که مناطق مناطق پایین دست روستایی این شهرستان به بهره برداری می رسد.

وی گفت : عملیات اجرایی این ۶ روستای در هفته دولت امسال با حضور مسئولان استانی و شهرستای آغاز شد که با توجه به حمایت های دولت از طرح گازرسانی به مناطق روستایی و تلاش مسئولان این شهرکت در مدت کوتاه در این هفته افتتاح می شود.

فرماندار رامسر اظهار داشتکه با اجرای این طرح های گازرسانی تمام روستا های منطقه پایین دست شهرستان از نعمت انرژی سبز برخوردار می شوند.

نماینده عالی دولت همچنین افتتاح و بهره برداری از مرکز غربالگری سرطان در بیمارستان امام سجاد رامسر را با مشارکت خیرین را نیز از دیگر پروژه های شاخص این شهرستان خواند که مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی در ادامه با اشاره به احداث ساختمان جدید دانشکده ملاصدرا که پیش از این در مسیر توسعه باند فرودگاه رامسر قرار داشت و تخریب شده بود ، گفت: این دانشکده با بخش های مختلف اداری،کارگاهی و خدماتی در این شهرستان احداث شد که در دهه فجر امسال مورد بهره برداری قرار می گیرد به طوریکه با این اقدام امکان ماندگاری این امتیاز آموزشی برای شهرستان رامسر حفظ شد.

فرماندار رامسر همچنین به استاندارد سازی باشگاه شهید صدر، که لازمه ماندگاری تیم والیبال هورسان رامسر در لیگ برتر به شمار می رفت اشاره کرد و گفت: اجرای استاندارد سازی این فضای ورزشی نیز از دیگر پروژهایی است که طی مدتی کوتاه مراحل ساخت آن انجام شد و در مرحله بهره برداری قرار می گیرد.

آزاد با اشاره به آتش سوزی سالن امفی تئاتر رامسر افزود: مراحل اداری و فنی برای ساخت این سالن نیز انجام شده است که در همین ایام عملیات ساخت آن نیز اغاز می شود.

به گفته آزاد همچنین احداث ۵ خانه جمعیت هلال احمر روستایی در بخش دالخانی و بخش مرکزی برای اماده باش در زمان بحران،پروژه های توزیع امور برق  با هدف تقویت و توسعه شبکه برق، اجرای دیواره های حفاظتی، سد سرشاخه گیر در رودخانه پلنگرود و سد میجران، احداث ساختمان پزشکی قانونی برای شهروندان رامسری نیز از پروژه هایی است که در دهه فجر امسال مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی بهره فرداری از پروژه مسکن مهر شامل یک بلوک ۵۶ واحدی را که ساخت ان از سال ۹۰ متوقف شده بود از دیگر پروژه های دولت تدبیر و امید در این شهرستان نام برد و افزود: این پروژه شامل دو بلوک با ۱۱۲ واحد بود که طی دو سال گذشته با پیگیری مسئولان شهرستانی یک بلوک آن تکمیل شد و بلوک بعدی ان نیز تا دهه فجر آینده به بهره برداری خواهد رسید.

آزاد همچین اقدامات عمرانی و خدماتی شهرداری رامسر و همین طور شهرداری کتالم و ساداتشهر نظیر احداث دیوارهای حفاظتی، پیاده رو سازی و همچنین پایش تصویری در مناطق شهری نیز از دیگر پروژه های برشمرد که نقش زیادی در ایمن سازی زیرساخت های این شهرستان در مقابل خسارت های ناشی از سیل در این شهرستان خواند.

شهرستان ۸۰ هزار نفری رامسر در غرب استان مازندارن قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها