همزمان با دهه فجر ۹۷ طرح در نور به بهره برداری می رسد

نوشهر - ایرنا - فرماندار شهرستان نور اعلام کرد که همزمان با دهه فجر ۹۷ طرح با اشتغالزایی یک هزار و ۷۴۸ نفر به صورت مستقیم در این شهرستان به بهره برداری می رسد.

علی شادمان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: برای بهره برداری از این ۹۷ طرح در بخش های عمرانی و تولیدی بالغ بر ۴۶۶ میلیارد و ۱۴۵ میلیون تومان هزینه شده است.

وی گفت : این طرح ها شامل ۵۱ طرح با بیش از ۴۳۱ میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش مرکزی، ۳۷ طرح با بیش از ۳۴ میلیارد تومان در بخش چمستان و ۹ طرح با یک میلیارد و ۱۳۰ میلیون تومان هزینه در بخش بلده آماده بهره برداری در ایام دهه فجر است.
فرماندار نور تصریح کرد: طرح های قابل بهره برداری در این ایام شامل افتتاح پروژه های عمرانی و توسعه شهری، برق رسانی، مخابراتی، و اجرای طرح های هادی،آسفالت راه روستایی، گاز، کشاورزی، امداد خانه هلال و مدیریت بحران، بهره برداری از درمانگاه شبانه روزی و گردشگری است.

شادمان افزود: شاخص ترین طرح های عمرانی قابل افتتاح در این ایام مجتمع تجاری نگین شمال با اعتبار ۳۷۵ میلیارد تومانی در شهر نور با اشتغالزایی یکهزار نفر، درمانگاه شبانه روزی پیامبر اعظم در شهر چمستان با ۲۵ میلیارد تومان ، واحد پذیرایی پالم مهر با ۱۵ میلیارد تومان و ۲۹ پروژه برق با بیش از ۴ میلیارد تومان است.

وی همچنین از آغاز عملیات اجرایی ۹ طرح با پیشبینی هزینه بالغ بر ۳ میلیارد و ۳۹۰ میلیون تومان در این شهرستان در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: احداث مجموعه ورزشی شهدای رویان با یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان مهم ترین این طرح ها می باشد.

از ۱۲ بهمن ماه ۱۳۵۷، سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی(ره) به میهن اسلامی تا ۲۲ بهمن ماه ۵۷ که انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید هر سال توسط مردم جشن گرفته می شود.
شهرستان نور با ۱۲۱ هزار نفر جمعیت در غرب مازندران قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها