دستورالعمل تاسیس شرکت سهامی عام پروژه تصویب شد

تهران- ایرنا- معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام‌کرد: با تصویب دستورالعمل تاسیس شرکت سهامی عام پروژه در هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، گام مثبتی به منظور هدایت سرمایه‌های مردمی به سمت تولید رقم خورد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سعید زرندی» گفت: با پیگیری‌ها و تعاملات انجام شده با وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان بورس، این دستورالعمل به تصویب رسید.

وی افزود: با توجه به روند تشکیل سرمایه در دهه ۹۰، موضوع تقویت جریان سرمایه‌گذاری در پروژه‌های ملی و بزرگ از برنامه‌های مهم وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده که یکی از ابزارهای مهم تامین مالی این پروژه‌ها پذیره‌نویسی مردمی است.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت توضیح‌داد: شرکت پروژه‌ها پس از اخذ موافقت سازمان بورس، نسبت به جمع آوری منابع مالی از طریق پذیره‌نویسی عمومی و انجام پروژه اقدام می‌کنند که این موضوع، ضمن تقویت روند سرمایه‌گذاری در کشور، امکان تضمین رشد اقتصادی و اشتغال‌زایی در سال‌های آینده را نیز فراهم خواهد کرد.

زرندی گفت: هم‌زمان با طی مراحل تصویب موضوع در سازمان بورس، در وزارت صنعت اقدامات لازم درخصوص تعریف پروژه‌ها و تشکیل هیات موسس در سه ماه اخیر انجام شده و اکنون پروژه‌هایی در زنجیره سیلیکون متال، پوشاک، صنایع غذایی، خودرو و قطعات وابسته، صنایع معدنی و غیره تعریف شده است و در حال طی مراحل لازم برای اخذ موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار برای تاسیس شرکت سهامی عام پروژه قرار دارند.

این مقام مسوول افزود: انتخاب پروژه‌ها به گونه‌ای بوده که با اجرای آنها و رسیدن به مرحله بهره‌برداری، آثار قابل توجهی در تکمیل زنجیره‌های تولید و تقویت ارزش افزوده پدیدار شود.

به گزارش ایرنا، زرندی پیش از این با اشاره به جمع آوری سرمایه‌های خرد مردمی برای تامین مالی پروژه‌های توجیه‌پذیر، گفت: براساس تعامل و همکاری با سازمان بورس و اوراق بهادار، اعلام شده بود،  سقف تامین مالی پروژه‌ها تا سقف ۱۰۰ میلیارد ریال از راه تامین مالی جمعی امکان‌پذیر شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

سرخط اخبار اقتصاد