اصناف و بازاریان همواره در هنگام مشکلات در کنار مردم و نظام بوده‌اند

کرمانشاه- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه با اشاره به کمک‌های اصناف و بازاریان در زلزله ۷.۳ ریشتری استان، سیل سال گذشته و بحران کرونا گفت: بازاریان و اصناف همواره در زمان مشکلات و بحران‌ها در کنار مردم و نظام بوده‌اند

به گزارش ایرنا، «افشین کریمی» روز شنبه در جلسه «پویش ایران مهربان» کمیته امداد در جمع  اتحادیه‌ها و اصناف استان که در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، افزود: اتحادیه و اصناف پل بین مردم و حکومت هستند و مطالبات اعضای خود را دسته بندی و به دستگاه های اجرایی منتقل می کنند و این گونه باعث کاهش و تسهیل مشکلات می شوند.

او در ادامه از کمک های اتاق اصناف و بازاریان در بحران زلزله، سیل و بحران کرونا در استان قدردانی و ابراز امیداواری کرد: در پویش ایران مهربان که برای ایتام و فزرندان محسنین جذب حامی می کنند، اتحادیه ها و اصناف هم مانند دوران دفاع مقدس و پیروزی انقلاب اسلامی در این کار خیر مشارکت داشته باشند.

کریمی گفت: هم اکنون کمک معشیتی برای هر کودک یتیم که از طرف کمیته امداد در هر ماه پرداخت می شود ۳۵۰ هزار تومان است که در اجرای این طرح (پویش ایران مهربان) قصد داریم که این سرانه را به ۷۵۰ هزار تومان افزایش دهیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود فرمانداران شهرستان ها را مسوول پیگیری جذب حامیان ایتام و فرزندان محسنین با کمک کمیته امداد اعلام کرد و از آنها خواست هر ماه نسبت به جذب حامیان به استانداری گزارش دهند و زیرا عملکرد آنها در این پویش در ارزیابی آنها لحاظ می شود.

۲۰ هزار فرزند ایتام و محسنین در کرمانشاه شناسایی شده‌اند

مدیرکل کمیته امداد کرمانشاه نیز در این جلسه با بیان اینکه این نهاد بانک اطلاعاتی جامع و کاملی از نیازمندان استان را در اختیار دارد. گفت: تاکنون حدود ۲۰ هزار ایتام و فرزند محسنین در استان شناسایی شده است.
محسن رخصی افزود: اکنون فقط ۱۰ هزار نفر از آنها در استان دارای حامی هستند و نیمی دیگر فاقد حامی اند که امیدواریم با ثبت نام افراد خیر به ویژه بازاریان و اتحادیه ها در پویش ایران مهربان تا پایان سال جاری برای همه فرزندان ایتام و محسنین حامی جذب شود.

وی، حداقل پرداخت حامیان در ماه را ۲۰ هزار تومان عنوان کرد و گفت: ۲۰ هزار تومان برای هر حامی واقعا مبلغ زیادی نیست که مردم نیک سرشت و بزرگ کرمانشاه که نتوانند در این پویش برای کمک به فرزندان ایتام و محسنین شرکت کنند.

رخصی اظهار داشت: کمک های حامیان ایتام و فرزندان محسنین مستقیم به حساب آنها واریز می شود و کمیته امداد فقط یک واسطه برای معرفی ایتام و فرزندان محسنین است.

۲۰ هزار حامی  جذب می‌شود

رییس اتاق اصناف استان کرمانشاه نیز با اشاره به تعهد این اتاق برای جذب ۲۰ هزار حامی در بین اتحادیه ها و اصناف بازاریان استان گفت: این حامیان با کمک روسای اتحادیه ها تا پایان بهمن ماه جذب خواهند شد.

رضا سلیم ساسانی در ادامه افزود: در همین جلسه برای بیش از پنج هزار نفر حامی از اتاق اصناف، اتحادیه ها و بازاریان، فروشگاه های بزرگ جذب پویش ایران مهربان کمیته امداد شدند.    

سرخط اخبار استان‌ها