ایلام بیشترین و دهلران کمترین موارد ابتلا به کرونا را دارند

ایلام - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام 'گفت: شهرستان ایلام با ۵۳۲ نفر بیشترین و دهلران با ۲۰۸ نفر کمترین میزان موارد ابتلا در ۱۰ هزار نفر جمعیت را به خود اختصاص داده اند.

به گزارش ایرنا، دکتر محمد کریمیان روز شنبه در نشست استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: همچنین شهرستان ایلام با ۱۴.۸ بیشترین میزان فوت در ۱۰ هزار نفر و هلیلان نیز با ۱.۹ کمترین میزان را به ثبت رسانده است.

وی شرایط  این استان را از نظر شیوع کرونا پایدار ذکر کرد و افزود: عدم رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی از سوی مردم، آمار مبتلایان را افزایش می دهد.

وی یادآور شد: طرح شهید سلیمانی به خوبی در این استان در حال اجرا است که بیشترین تمرکز ما در این طرح بروی سه مقوله رهیگیری، افزایش تست کرونا و قرنطینه مبتلایان به کرونا است. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با اینکه کلیه شهرستان های استان در وضعیت آبی کرونا هستند، گفت: میزان بستری موجود کرونا در این استان ۲۷ نفر است.

دکتر کریمیان در خصوص میزان فوتی ناشی از کرونا در استان نیز یادآور شد: ۵۸ درصد فوتی های کرونا در این استان را مردان و ۴۲ درصد را زنان تشکیل می دهند.

وی تاکید کرد: ۶۰ درصد مبتلایان به کرونا استان را مردان و ۴۰ درصد را زنان تشکیل می دهند.

وی اضافه کرد: تاکنون ۲۴ هزار و ۷۹۰ نفر در این استان به کرونا مبتلا شدند و ۶۶۰ نفر فوت به ثبت رسیده است.

به گفته وی ۷۷درصد فوتی های کرونا در این استان دارای بیماری زمینه ای بوده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام به وضعیت گروه سنی مبتلایان به کرونا در استان نیز پرداخت و افزود: بیشترین مبتلا به کرونا استان بین گروه سنی ۳۹- ۳۰ سال با ۲۴.۹ درصد است .

وی اضافه کرد: کمترین ابتلا به کرونا در این استان نیز به گروه سنی ۱۹- ۱۰سال با ۱.۶ درصد اختصاص دارد.

کریمیان تصریح کرد: بیشترین گروه سنی فوتی های کرونا این استان نیز  بین  ۷۹-۷۰ سال با ۲۵.۳ درصد است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها