استاندار قزوین: همه دستگاه‌ها مکلف به رعایت حقوق شهروندان هستند

قزوین – ایرنا - استاندار قزوین گفت: همه دستگاه‌ها مکلف به رعایت حقوق شهروندان هستند و باید تمام تلاش خود را برای خدمتگزاری به مردم به بهترین نحو به کار بگیرند.

به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور روز شنبه در اولین گردهمایی شناخت ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی شهرستان تاکستان که در راستای احیای حقوق عامه از منظر بیانیه گام دوم انقلاب و سند تحول قضایی در سالن امام علی شهرستان تاکستان برگزار شد، افزود: ما مدیران و مسوولان اگر هویت و مشروعیتی داریم از مردم به دست آمده است و مردم این افتخار را نصیب همه ما کرده‌اند که لباس و جامه خدمت را بر تن کنیم.

وی گفت: این مردم حقشان است که خدمتگزاری آنها را کنیم و باید در همه دستگاه‌ها حقوق مردم به عنوان مهمترین حق دیده شود چون اگر این حق دیده نشود ما از درجه اعتبار ساقط می‌شویم.

 استاندار قزوین ادامه داد: حقوق مردم از جنبه الهی و اجتماعی مقدم بر همه چیز است و سازمان‌ها و دستگاه‌ها اعتبار خود را از رعایت حقوق مردم کسب می‌کنند.

جمالی پور افزود: باید همه دستگاه‌ها بسیج شوند تا مشکل یک تولیدکننده و مراجعه کننده در دستگاه‌ها در سریعترین زمان حل و فصل شود.

وی با بیان اینکه ما مکلف هستیم حقوق مردم را رعایت کرده و تسهیلگری کنیم، افزود: دولت به همین دلیل حقوق شهروندی را ابلاغ کرد و همه را موظف ساخت که آن را رعایت کنند و میزهای خدمت را در ادارات تشکیل دهند.

استاندار قزوین ادامه داد: ما در هیات‌های تخلفات اداری، موضوع رعایت نشدن حقوق مردم را بررسی می‌کنیم و اگر مدیری بعد از سه بار تذکر به حقوق مردم بی توجه باشد دستور جابه جایی او را صادر می‌کنیم.

این مسوول گفت: خوشبختانه در موضوع، پیشبرد امور مردم همه دستگاه‌ها با هم همداستان و همراه هستند و خدمت صادقانه به مردم، هدف همه دستگاه‌های استان است.

جمالی پور تصریح کرد: امروز همه ظرفیت‌ها از دستگاه‌های نظارتی و مجموعه دستگاه قضایی در کنار دولت برای پیشبرد امور مردم قرار گرفته‌اند که همین امر، مردم را نسبت به آینده امیدوار و دلگرم می‌کند.

وی گفت: امروز دولت اعتقاد و باور دارد که اگر مردم نباشند دولتمردان نیستند چون در اصل، همه مسوولان جمهوری اسلامی با رأی مردم انتخاب می‌شوند و مسوولان همه دستگاه‌ها به صورت مستقیم و غیرمستقیم منتخب و منصوب مردم هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =