۶۹  طرح عمرانی همزمان با دهه فجر امسال در پیرانشهر افتتاح می‌شود

ارومیه- ایرنا- فرماندار پیرانشهر گفت: ۲۵ طرح عمرانی، تولیدی، کشاورزی، آموزشی و خدماتی همزمان با دهه فجر امسال در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد که برای اجرای آنها ۸۵۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

علی ترابی روز ‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح‌ها در بخش‌های آموزشی، عمرانی، کشاورزی و خدماتی بوده و برای دهها نفر از جوانان منطقه نیز زمینه اشتغال فراهم می‌کند.

وی اضافه کرد: در بخش کلنگ زنی نیز در این شهرستان، عملیات عمرانی هفت طرح آموزشی و اورژانس جاده ای با ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار آغاز می شود.

فرماندار پیرانشهر ادامه داد: چمن ورزشی، سالن‌های ورزشی، پروژه ها و واحدهای مسکونی، طرح های صنعتی و معدنی در بخش مرکزی و لاجان، بازسازی شبکه برق رسانی، آب شرب ییلاقات و ایجاد سیل بندها، طرح های گازرسانی ۶ روستا، ساختمان گمرک تمرچین، سه واحد مرکز  بهداشت از  جمله مهمترین طرح های افتتاحی است.

ترابی اظهار کرد: مجهز کردن سیستم اینترنت در ۲۶ روستای شهرستان، تسهیلات و وامهای روستایی و راهدارخانه مرز تمرچین نیز از دیگر طرح های افتتاحی در دهه فجر امسال در پیرانشهر به شمار می رود.

 به گزارش ایرنا با پیروزی انقلاب اسلامی، توجه به عرصه‌های سازندگی و پیشرفت، شتاب بیشتری به خود گرفته و در همین راستا بهبود زیرساخت‌های شهری و مدیریت منابع اقتصادی و انسانی برای نوسازی و توسعه شهرها در اولویت کارهای دولت‌های پس از انقلاب اسلامی قرار گرفته است.

پیرانشهر از شهرهای جنوبی آذربایجان غربی است که در مرز ایران با عراق قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =