کشف ۳۳۴ دستگاه ارز دیجیتال از یک تعمیرگاه تا کلاهبرداری در تهران

تهران- ایرنا- رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ گفت: ۳۳۴ دستگاه استخراج ارز دیجیتال (بیت کوئین) از یک تعمیرگاه کشف شد.

به گزارش ایرنا از پلیس تهران، سرهنگ علی ولی پور گودرزی روز شنبه خبر بیان داشت: هفتم بهمن ماه خبری مبنی بر تعمیر و خرید و فروش دستگاه های ماینر در کارگاهی در حوالی جنت آباد، دریافت و رسیدگی به موضوع در دستور کار تیمی از کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت.

وی عنوان کرد: با رصدهای اطلاعاتی و تحقیقات محلی مشخص شد، مالک ساختمانی زیر زمین محل سکونتش را به کارگاه تعمیر ماینر تبدیل کرده و علاوه بر تعمیر دستگاه های ماینر به خرید و فروش آن می پردازد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی با اشاره به اینکه نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس و دستور دستگیری متهم اخذ شد، اضافه کرد: با هماهنگی قضائی تیمی از کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی به نشانی اعلامی اعزام و موفق شدند در بازرسی از آن محل ۳۳۴ دستگاه بیت کوئین مستعمل کشف کنند.

گودرزی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش دستگاه های کشف شده را ۶ میلیارد ریال برآورد کرده اند، افزود: در این رابطه متهم دستگیر و با تکمیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

کشف کلاهبرداری ۵۰ میلیارد تومانی در تهران 

 رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری کلاهبرداری با ۱۱ شاکی خبر داد و گفت: متهم به بهانه سرمایه گذاری در ارز دیجیتال ۵۰ میلیارد تومان از مال باختگان کلاهبرداری کرده بود.  
 
سرهنگ جلیل موقوفه ای در این باره بیان داشت: چهار تن از شهروندان با مراجعه به کلانتری ۱۷۲ عبدالعظیم در اظهارات مشابهی عنوان کردند، با جوانی ۲۲ ساله در محل کارمان آشنا شدیم که مدعی بود مهارت کافی در سرمایه گذاری در ارز دیجیتال دارد و این  مهارت سودآوری خوبی دارد و پس از مدتی تبادل نظر،  مبالغ فراوانی به حساب شخصی اش واریز کرده ایم تا در ارز دیجیتال سرمایه گذاری کند.

وی عنوان کرد: مال باختگان توضیح دادند، بیش از مدت ۶ ماه است از سرمایه گذاری سپری شده است. به دفعات مختلف با متهم مراجعه و خواستار پرداخت سود و یا استرداد سرمایه شده ایم که تاکنون به بهانه های واهی طفره رفته است و اخیر متوجه شده ایم در دام کلاهبرداری وی قرار گرفته ایم و متهم متواری شده است.

رئیس پلیس پیشگیری تهران ابراز داشت: بررسی موضوع در اختیار تیمی از ماموران کلانتری ۱۷۲ عبدالعظیم قرار گرفت و ماموران برای شناسایی هویت متهم و مخفیگاه وی وارد عمل شدند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه مخفیگاه متهم در همان محدوده کلانتری عبدالعظیم شناسایی شد، ادامه داد: با هماهنگی های قضائی متهم در مخفیگاهش دستگیر و به کلانتری برای تحقیقات تکمیلی انتقال یافت.

موقوفه ای با بیان اینکه متهم در کلانتری به جرم ارتکابی مبنی بر کلاهبرداری اعتراف کرد، افزود: متهم در تحقیقات پلیسی معترف شد با ساخت صفحه جعلی ارز دیجیتال و نشان دادن سودآوری مبلغ سرمایه گذاری شده مال باختگان را به سرمایه گذاری در ارز دیجیتال تشویق  و پس از گذشت مدتی متواری می شدم.

این مقام پلیسی توضیح داد: تا کنون ۱۱ تن از مال باختگان شناسایی و کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را ۵۰ میلیارد تومان محاسبه کرده اند.

وی افزود: متهم به همراه پرونده تشکیل شده برای تحقیقات تکمیلی در اختیار پلیس امنیت اقتصادی تهران قرار گرفت.

اعتراف به ۵۰۰ فقره سرقت لوازم داخل خودرو 

 معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارق حرفه ای لوازم داخل خودرو در گشت زنی های انتظامی پلیس آگاهی خبر داد و گفت: متهم به ۵۰۰ فقره سرقت لوازم داخل خودرو اعتراف کرد.  

سرهنگ سیدشمس الدین میرزکی اظهار داشت: اواخر دی ماه امسال کارآگاهان گشت انتظامی پلیس آگاهی تهران هنگام گشت زنی در محدوده نعمت آباد به یک دستگاه خودرو ۲۰۶ مظنون که پس از استعلام پلاک انتظامی آن مشخص شد، خودرو سرقتی بوده و سابقه ثبت سرقت دارد.

وی با اشاره به اینکه کارآگاهان برای دستگیری متهم وارد عمل شده و در یک عملیات تعقیب و گریز وی دستگیر و خودرو مسروقه را توقیف کردند، افزود: در بازرسی از داخل خودرو تعدادی مدارک هویتی از قبیل: کارت ملی، شناسنامه، بیمه نامه، کارت بانکی و یک دستگاه پخش خودرو کشف و متهم به سرقت اموال مکشوفه اعتراف کرد.

معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ ابراز داشت: متهم برای تحقیقات تخصصی در اختیار اداره بیستم قرار گرفت و با بررسی پیشینه کیفری وی مشخص شد، یکی از سارقان حرفه ای بوده و پیشتر ۹ بار به جرم سرقت منزل، کیف قاپی، سرقت خودرو، زورگیری و سرقت داخل خودرو روانه زندان شده و از دوران ۱۴ سالگی سرقت را شروع کرده است.

این مقام انتظامی توضیح داد: متهم در تحقیقات پلیسی اظهار کرد که در تیرماه امسال از زندان آزاد شدم و پس از سرقت خودرو و چندین پلاک در محدوده شرق تهران پرسه زنی می کردم و با شناسایی خودرو و سرقت اموال داخل آن، اموال مسروقه را در محدوده جنوب تهران به افراد عبوری می فروختم و پول حاصله را صرف تهیه مواد مخدر و هزینه زندگی می کردم.

میرزکی با اشاره به اینکه متهم به ۵۰۰ فقره سرقت لوازم داخل خودرو معترف شده است، گفت: تاکنون ۸۰ نفر از مال باختگان شناسایی و متهم با صدور قرار قانونی برای کشف جزئیات پرونده در اختیار کارآگاهان اداره بیستم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها