۱۶۳ طرح عمرانی و تولیدی کشاورزی استان سمنان دهه فجر افتتاح می‌شود

سمنان- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: ۱۶۳ طرح عمرانی و تولیدی در بخش کشاورزی استان به مناسبت دهه فجر افتتاح می‌شود.

به گزارش ایرنا، سید حسن میرعماد روز شنبه به خبرنگاران اظهار داشت: این تعداد طرح کشاورزی با صرف بیش از یک هزار و ۴۱۰ میلیارد ریال  به بهره‌برداری می‌رسد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان بیان کرد: از مجموع ۱۶۳ طرح آماده افتتاح به مناسبت دهه فجر امسال ۱۲۹ طرح عمرانی است.
به گفته میرعماد، این ۱۲۹ طرح عمرانی بخش کشاورزی استان سمنان با صرف ۶۲۰ میلیارد ریال اعتبار تکمیل و آماده افتتاح‌ شده است.
وی  تصریح کرد: برای افتتاح ۳۴ طرح تولیدی بخش کشاورزی و دامداری در استان سمنان به مناسبت دهه فجر امسال ۷۹۸ میلیارد ریال هزینه شده است.
وی اضافه کرد: با افتتاح این طرح‌ها برای یکهزار و ۲۵ نفر اشتغال ایجاد شده است و سه هزار و ۳۶۰ نفر از تسهیلات و منافع افتتاح آن بهره‌مند می‌شوند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان افزود: ۹۹ طرح با اعتبار ۳۴۸ میلیارد ریال در بخش آب‌ و خاک، ۱۹ طرح با اعتبار ۵۰۲ میلیارد و ۷۱۵ میلیون ریال در بخش تولیدات دامی، ۱۳ طرح با صرف اعتبار ۱۷۳ میلیارد و ۷۱۵ میلیون ریال در بخش تولیدات گیاهی، ۲ طرح در بخش صنایع تبدیلی و فرآوری با صرف اعتبار ۷۰ میلیارد ریال آماده افتتاح‌ است.
وی یادآور شد: در بخش منابع طبیعی ۱۹ طرح با اعتبار ۲۴۸ میلیارد و ۸۲۵ میلیون ریال، عشایر ۱۰ طرح با اعتبار هشت میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال و در دامپزشکی نیز یک طرح و با صرف اعتبار ۶۰ میلیارد ریال آماده افتتاح است.
وی خاطرنشان کرد: سه طرح با اعتبار یکهزار و ۹۷۰میلیارد ریال به مناسبت دهه فحر در استان سمنان کلنگ‌زنی می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: طرح‌های کلنگ‌زنی مربوط به شهرستان‌های شاهرود و سرخه است.

ورود معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) به میهن اسلامی در ۱۲ بهمن‌ سال ۱۳۵۷ بود و ۲۲ بهمن همان سال انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ایام الله دهه فجر نام گرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها