۴۰ هزار میلیارد ریال طرح به همت دولت در مهاباد افتتاح شده است

مهاباد- ایرنا- فرماندار ویژه مهاباد گفت: در طول مدت فعالیت دولت تدبیر و امید طرح هایی به ارزش ۴۰ هزار میلیارد ریال در این شهرستان به بهره برداری رسیده و مردم از خدمات آن برخوردار شده‌اند.

عارف خدرلو روز شنبه در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران رسانه های مختلف این شهرستان به مناسبت دهه مبارک فجر اظهار داشت: یکی از مهمترین و بزرگترین طرح های اقتصادی آذربایجان غربی که در این مدت در این شهرستان به بهره‌برداری رسیده، مجتمع بزرگ پتروشیمی مهاباد بوده که با هزینه ۱۳ هزار میلیارد ریالی فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی یکی دیگر از مهمترین طرح های خدماتی در این شهرستان را گازرسانی به مناطق روستایی عنوان کرد و افزود: در حالی که در آغاز کار دولت تدبیر و امید تنها هشت روستای این شهرستان از نعمت گاز برخوردار بود این تعداد تا آخر امسال به ۶۰ روستا خواهد رسید.

فرماندار ویژه مهاباد هزینه گازرسانی به این تعداد روستا را سه هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

خدرلو اضافه کرد: علاوه بر این ۹۰ درصد از روستاهای شهرستان مهاباد از پوشش اینترنت برخوردار است که این امر باعث شده تا این شهرستان جزو شهرستان های با پوشش بالای اینترنت در کشور قرار بگیرد.

وی آغاز آبرسانی به ۱۴۱ روستای این شهرستان از محل آب ذخیره شده در پشت سد مهاباد را از دیگر اقدامات مهم این دولت در حوزه توسعه روستایی دانست و افزود: از این تعداد عملیات آبرسانی به ۱۰ روستا در دهه مبارک فجر در این شهرستان آغاز خواهد شد.

وی احداث تصفیه خانه جدید مهاباد با ۳۶۰ میلیارد ریال هزینه به عنوان یکی از مجهزترین تصفه خانه های کشور را از دیگر طرح های خدماتی دولت در این شهرستان عنوان کرد و گفت: این تصفیه‌خانه با ظرفیت برداشت ۷۵۰ لیتر آب در ثانیه قادر است تا افق سال ۱۴۱۸ برای بیش از ۲۴۶ هزار نفر جمعیت شهری مهاباد آب شرب سالم و بهداشتی تامین کند.

خدرلو احدث و آسفالت ۹۰ کیلومتر راه روستایی و بین شهری با با هزار و ۴۰ میلیارد ریال، اجرای طرح های قابل توجه در حوزه عمران شهری، تجهیز ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به آبیاری تحت فشار، سرمایه گذازی هزار و ۱۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی در زمینه های مختلف ، آغاز عملیات احداث بیمارستان ۳۵۱ تختخوابی در بیمارستان ۹۶ تختخوابی تامین اجتماعی، اتصال مهاباد به بزرگراه ارومیه تا پایان امسال، اجرای موفقیت امیز طرح تحول سلامت و احداث کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی و صدها طرح عمرانی، زیربنایی و خدماتی را از دیگر اقدامات دولت در این مدت عنوان کرد.

وی با بیان اینکه پیش بینی شده است ۹۰ درصد طرح های نیمه تمام تا پیش از پایان دولت به بهره برداری برسد، اضافه کرد: بروز تحریم ها از یک سو و از سویی دیگر شیوع ویروس کرونا آنچنان که باید و شاید نگذاشت تا خدمات بی شمار دولت در عرصه های مختلف دیده شود.

فرماندار ویژه مهاباد با قدردانی از تلاش نماینده مهاباد در مجلس برای پیگیری طرح های مختلف این شهرستان افزود: در دهه مبارک فجر امسال نیز ۴۹ طرح مختلف با ۲ هزار و ۱۱۰ میلیارد ریال در این شهرستان به بهره برداری خواهد رسید که شاخص‌ترین آن بهره‌برداری از ۱۴ کیلومتر از کریدور شمال - جنوب در حوزه این شهرستان و در محور مهاباد- ارومیه است که برای احداث آن در مجموع ۹۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی اضافه کرد: بهره‌برداری از طرح آبرسانی به ۱۰ روستای این شهرستان، چند طرح گازرسانی، مدرسه و سالن ورزشی روستایی، طرح‌های کشاورزی و آبیاری قطره‌ای و سامانه‌های نوین آبیاری، مجتمع گلخانه‌ای و طرح‌های مخابراتی و راه روستایی از جمله این طرح‌ها است.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها