اهداء ۳۵ میلیارد ریال کتاب به مناسبت دهه فجر

تهران- ایرنا- با پیشنهاد مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر و موافقت معاون امور فرهنگی در روزهای مبارک دهه فجر، مبلغ ۳۵ میلیارد ریال کتاب در اختیار ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها برای توزیع قرارخواهد گرفت.

به گزارش روز شنبه گروه فرهنی ایرنا مجید سامی معاون دفتر امور چاپ و نشر با اشاره به اهدای این کتاب‎ها گفت: این کتابها با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی به ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها ارسال خواهد شد تا از طریق ادارات یادشده کتابخانه‌های مراکز متقاضی از جمله مدارس، مساجد، زندان‌ها، دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه و سایر مراکزی که برای گسترش فضای مطالعه در کتابخانه‌ها برنامه ریزی کرده اند، از این کتاب‌ها بهره‌مند شوند.

اداره کل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی علاوه بر اهدای کتاب بر اساس تفاهم‏نامه ‏های سالانه معاونت امور فرهنگی با ادارات کل استانی، در طول سال نیز در مناسبت‏ های خاص کتاب‎ هایی در اختیار استان‏ ها قرار می‎ دهد.

به گزارش ایرنا،‌ اهدای کتاب یکی از وظایف معاونت امور فرهنگی است که به منظور تجهیز کتابخانه های کشور انجام می شود.
 هیات انتخاب و خرید کتاب پس از خرید آثار از ناشران که مصوبات آن به صورت ماهانه اعلام می شود، آنها را به انبار کتاب منتقل می کند و در طول سال بنا به مناسبت های مختلف این کتاب در سطح کشور برای ترویج فرهنگ کتابخوانی توزیع می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =