۱۱ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۰۰
کد خبرنگار: 1370
کد خبر: 84204302
۰ نفر

برچسب‌ها

مرگ یک شهروند نایینی در آتش سوزی و چند خبرکوتاه

اصفهان-ایرنا- جان باختن یک شهروند براثر حادثه آتش سوزی در نایین، طراحی و اجرای داشبورد مدیریت کنترل کیفی در فولاد مبارکه و رتبه نخست جذب اعتبارات بخش گلخانه‌ای در کشور خبرهای کوتاه امروز استان اصفهان است.

جان باختن یک شهروند بر اثر حادثه آتش سوزی نایین

فرمانده انتظامی شهرستان نایین  در شرق استان اصفهان  از جان باختن یک شهروند براثر حادثه آتش سوزی در منزل وی خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس اصفهان سرگرد هادی کیان مهر بیان داشت: در پی تماس تلفنی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع حادثه آتش سوزی در منزل یکی از شهروندان بلافاصله ماموران به همراه کارشناسان آتش نشانی در محل حضور یافته و نسبت به مهار آتش اقدام کردند.

وی با بیان اینکه در این حادثه یک نفر از اعضای خانواده به علت سوختگی ر دم جان خود را از دست داد، افزود: در  بررسی صورت گرفته توسط  کارشناس مربوطه، اتصالی دستگاه بخاری برقی در زیر کرسی علت اصلی این آتش سوزی اعلام شده است.

اصفهان رتبه نخست جذب اعتبارات بخش گلخانه ای در کشور
استان اصفهان رتبه نخست جذب اعتبارات بخش گلخانه‌ای را در کشور کسب کرده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان ، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه امسال ۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه بخش گلخانه‌ای در استان اصفهان جذب شده است گفت: این استان در احداث گلخانه رتبه اول کشور را دارد، اما از نظر سطح موجود گلخانه در رتبه سوم کشور قرار گرفته ایم.

مهرداد مرادمند با بیان اینکه استان اصفهان با هفت هزار و ۵۰۰ هکتار سطح کشت گیاهان دارویی رتبه اول کشور را دارد افزود: از ابتدای سال تاکنون ۳۰۰ میلیاردریال تسهیلات در این بخش پرداخت شده است.

وی با اشاره به تغییر الگوی کشت گیاهان دارویی، پسته و زعفران در اردستان گفت: این طرح در شهرستان اردستان آغاز شده و نیازمند تامین اعتبار در قالب تسهیلات است.

مرادمند افزود : ۳۵ میلیارد ریال تخصیص اعتبار با پی گیری نماینده مردم اردستان برای بازسازی قنات‌های این شهرستان در نظر گرفته شده و در ۱۲۰ رشته قنات اجرای آن شروع شده است.

طراحی و اجرای داشبورد مدیریت کنترل کیفی در فولاد مبارکه

به گزارش روابط عمومی فولاد مبارکه با توجه به اهمیت اطلاع از آخرین وضعیت پارامترهای کیفی نواحی تولیدی، پروژه‌ای با عنوان «داشبورد مدیریت کنترل کیفی» دراین مجتمع تولیدی  طراحی و اجرا شده است.

محمــدمــهدی مــرنــدی، رییــس کنــتــرل کیــــفی فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه با تأکید بر اینکه مدیریت شرکت فولاد مبارکه از ابتدای بهره‌برداری به افزایش کیفیت محصولات و ارتقای روزافزون رضایت مشتریان عنایت ویژه‌ای داشته‌اند، ادامه داد: در همین خصوص و با توجه به اهمیت اطلاع از آخرین وضعیت پارامترهای کیفی نواحی تولیدی، پروژه‌ای با عنوان «تهیه داشبورد مدیریت کنترل کیفی» طراحی و اجرا شد.

وی در تشریح چگونگی اجرای این پروژه گفت: این پروژه در دو مرحله تعریف شد که  مرحله اول آن که به اجرا رسیده است مهم‌ترین پارامترهای کیفی هریک از چهار ناحیۀ تولیدی مشخص می‌شود و توسط نشانگرهای مدرج برای مخاطبان نمایش داده می‌شود. در پایین هر نشانگر، عدد واقعی هر پارامتر و همچنین برنامۀ (Plan) سال و روی نیم‌دایرۀ نشانگر نیز از پایین‌ترین عملکرد سالانه به قبل با رنگ قرمز و از بهترین عملکرد به بعد با رنگ سبز نمایش داده شده است. عدد مربوط به برنامۀ سال، با رنگ آبی نوشته شده و روی نشانگر با یک خط آبی‌رنگ باریک مشخص شده است. عدد واقعی هر پارامتر در آن لحظه نیز با عقربۀ مشکی‌رنگ در نشانگر نمایش داده می‌شود.

رییس کنترل کیفی فولادسازی و ریخته‌گری مداوم با بیان اینکه در ناحیۀ آهن‌سازی پارامترهای درصد در رِنج (Range) متالیزاسیون (درجۀ فلزشدگی) آهن اسفنجی، درصد در رنج دانه‌بندی کمتر از ۵ میلی‌متر آهن اسفنجی و همچنین درصد در رنج کربن آهن اسفنجی به تفکیک نمایش داده می‌شوند، ادامه داد: در ناحیۀ فولادسازی دو پارامتر درصد تختال بدون عیب و درصد تختال تولیدی مطابق سفارش نمایش داده می‌شوند.

مرندی گفت: در ناحیۀ نورد گرم نیز بازده کیفی کل نورد گرم و همچنین بازده کیفی سهم نورد گرم نشان داده شده است و ناحیۀ نورد سرد دارای سه صفحۀ مجزاست؛ در قسمت محصولات پوشش‌دار، بازده کیفی محصولات گالوانیزه، رنگی و قلع اندود قابل مشاهده است. در قسمت محصولات سرد، بازده کیفی محصولات سرد و اسیدشویی و در صفحۀ دیگر نیز بازده کیفی محصولات با کیفیت سطحی MA و MB نمایش داده می‌شود.

وی از اجرا شدن فاز دوم این پروژه در سال آینده خبر داد و گفت: اطلاعات جزئی‌تری از پارامترهای کیفی نواحی تولیدی مانند درصد عیوب تختال به تفکیک ماشین‌های ریخته‌گری، درصد عیوب هریک از واحدهای ناحیۀ نورد سرد به‌طور جداگانه و سایر موارد  به داشبورد اضافه خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها