کرمان در زمینه آزادی محکومان مالی در شمار استان‌های برتر کشور است

کرمان - ایرنا - رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: این استان در زمینه آزادی زندانیان جرائم غیرعمد مالی کمک های بسیارخوبی داشته و از استان های برتر کشور در این زمینه به شمار می رود.

به گزارش ایرنا، یدالله موحد روز شنبه در نشست هیات امنای ستاد رسیدگی به امور دیه استان کرمان بر زمانبندی مناسب برای برگزاری جشن های گلریزان در ماه مبارک رمضان نیز تاکید کرد و ادامه داد: باید برنامه هر شهرستان برای برگزاری جشن های گلریزان به صورت مجزا تدوین و اجرایی شود.
نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان با اشاره به اینکه در گذشته بیشترین آمار مددجویان جرائم غیرعمد مربوط به دیه و حوادث رانندگی بوده است، اظهار داشت: به منظور حل این مشکل اصلاح قوانین بیمه ای، تشکیل صندوق تامین خسارت های بدنی، ارتقای فرهنگ ترافیکی و افزایش امنیت خودروها انجام شد و در حال حاضر تعداد مددجویان جرایم غیرعمد مربوط به بدهکاری دیه به میزان چشمگیری کاهش یافته است.
وی ادامه داد: ستاد دیه بر مبنای احساس مسئولیت خود و با توجه به کاهش آمار مددجویان جرائم غیرعمد مربوط به بدهکاری دیه، کمک به محکومان مالی را در برنامه کاری خود قرار داده است.
مدیرعامل ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه استان کرمان نیز گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۸ جلسه کمیسیون تشخیص تسهیلات بانکی در این استان برگزار و زمینه آزادی ۲۸۶ مددجوی جرائم غیرعمد با پرداخت ۱۲ میلیارد و ۷۱۵ میلیون ریال فراهم شده است.
سید حجت الله موسوی قوام افزود: در مجموع ۲۶۰ مددجوی جرائم غیرعمد استان کرمان طی سال جاری با استفاده از کمک های خیران به مبلغ یک میلیارد و ۴۶۰ میلیون ریال آزاد شده اند.
وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون با ۱۲۷ نفر از شکات مذاکره شده و ۹۰  میلیارد و ۸۹۰ میلیون ریال اخذ گذشت و تخفیف بدهی حاصل شده است.
مدیرعامل ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه استان کرمان با اشاره به حضور ۱۷۵ مددجوی جرایم غیرعمد در زندان های استان کرمان، اظهارداشت: براساس برنامه ریزی های انجام شده، زمینه آزادی ۳۱ مددجوی جرایم غیرعمد و مالی به مناسبت سالروز ولادت حضرت زهرا (س) فراهم خواهد شد که از این تعداد چهار نفر از مددجویان جرائم غیرعمد از بند نسوان هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =