تویوتا بار دیگر پیشتاز فروش جهانی خودرو شد

تهران- ایرنا- «تویوتا موتور» شرکت بزرگ خودروسازی ژاپن برای اولین بار طی پنج سال گذشته، توانست در سال ۲۰۲۰ با پیشی گرفتن از «فولکس واگن» آلمانی بار دیگر رتبه نخست فروش جهانی خودرو را بدست آورد.

به گزارش ایرنا از ژاپن تایمز، تویوتا روز شنبه اعلام کرد طی سال ۲۰۲۰ در سراسر جهان ۹ میلیون و ۵۳۰ هزار خودرو فروخته است که  این رقم شامل فروش مارک‌هایی مانند دایهاتسو موتور و هینو موتورز به عنوان زیرمجموعه های تویوتا هم می‌شود.

این گزارش می افزاید: اگرچه فروش خودروهای تویوتا در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال قبل از آن ۱۱.۳ درصد کاهش یافت اما این خودروساز توانسته است از ولکس واگن که در سال ۲۰۲۰ میلادی ۹ میلیون و ۳۱۰ هزار خودرو فروخته، سبقت بگیرد. فروش ولکس واگن در سال ۲۰۲۰ میلادی نسبت به سال قبل از آن ۱۵.۲ درصد افت داشته است.

بزرگترین خودروسازان جهان در سال ۲۰۲۰ از تاثیرات همه گیری جهانی ویروس کرونا آسیب دیده اند. با این حال تویوتا اعلام کرد در بازارهای اصلی این شرکت مانند چین و ایالات متحده، وضعیت فروش از پاییز بهبود یافته و در سه ماهه آخر سال هم افزایش قیمت داشته است.

بر اساس این گزارش، ولکس واگن آلمانی بیشترین فروش خود را در اتحادیه اروپا ثبت کرده در حالی که تویوتا در آمریکا از بازار بهتری برخوردار بوده است.

کارشناسان معتقدند ولکس واگن ممکن است در سال جاری میلادی جایگاه خود را مجددا بدست آورد اما از سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۵ شانس با تویوتا است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha