مردم به توان داخلی برای تولید واکسن کرونا اعتماد کنند

تهران - ایرنا- دبیر کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: توانمندی دانشمندان ایرانی در بخش تولید واکسن کرونا بسیار بالا است و مردم به این توان داخلی اعتماد کنند.

دکتر مصطفی قانعی روز شنبه درباره تولید واکسن کرونا در کشور افزود: دانشمندان ایرانی شبانه‌روز در حال تلاش برای تولید بهترین واکسن کرونای بومی هستند،  محصولی که با بهترین کیفیت و نتیجه علمی به بازار می‌رسد و جامعه را از شر این بیماری خلاص می‌کند.

وی یادآور شد: در تلاش هستیم تا به نتیجه نهایی رسیدن واکسن های ایرانی، از بازار جهانی بهترین و مطمئن‌ترین نوع واکسن را تهیه کنیم.

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: مردم نگران نباشند و قطعا محصولی با ایمنی بالا و استاندارد را می‌خریم. ایران کشوری است که همیشه در شرایط بحرانی با یک بسیح عمومی از پس مشکلات برآمده است. این بار هم این اتفاق می افتد.

قانعی خاطرنشان کرد: یکی از شرکت‌های ایرانی در حال ساخت واکسنی شبیه به واکسن مدرنا است که تاییدیه آژانس دارویی اروپا را کسب کرده است.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وی افزود: دانشمندان ایرانی نیز در تلاش هستند تا واکسنی کاملا شبیه به این محصول را تولید کنند.

دبیر کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا با بیان این که هیچ یک از واکسن‌های ایرانی کرونا بدون گذراندن تست‌های اولیه به تولید انبوه نمی‌رسد، گفت: همه واکسن‌ها باید ابتدا ۳ فاز تایید را بگذرانند و بعد مجوز تولید انبوه بگیرند. هیچ گاه این روند شکل دیگری را تجربه نکرده است.

به گزارش ایرنا، مسعود سلیمانی عضو کمیته ملی واکسن کووید - ۱۹ هم روز گذشته گفت: تولید واکسن یک فرایند طولانی مدت بوده و باید مراحل مختلفی طی شود تا این محصول فناورانه در دسترس همگان قرار گیرد.

وی افزود: واکسن ایرانی کرونا که در موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی ساخته شده درحال طی کردن مراحل ارزیابی خود، بر اساس فرایند کاملا علمی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش