اهدای عضو یک بیمار در همدان به چهار نفر زندگی دوباره بخشید

همدان- ایرنا- مسوول واحد فراهم‌آوری اعضاء پیوندی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: اهدای عضو دختر ۲۵ ساله ساکن تویسرکان به چهار بیمار نیازمند عضو، حیات دوباره بخشید.

دکتر مجید حمیدی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: « زهرا گل یارانی» که به دلیل شوک و ایست قلبی در بیمارستان ولیعصر(عج) تویسرکان بستری بود به دلیل مشکل کمبود اکسیژن به بخش آی.سی.یو بیمارستان ملایر انتقال داده می شود.

وی افزود: براساس نظر پزشکان متخصصان، این بیمار جوان دچار ایست قلبی شده و امکان زندگی را نداشته که به همین دلیل و با موافقت خانواده، برای اهدای عضو به بیمارستانی در تهران منتقل و چهار عضو شامل قلب، کبد و ۲ کلیه وی به بیماران نیازمند اهدا می شود.

مسوول واحد فراهم‌آوری اعضاء پیوندی دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار داشت: امسال تاکنون ۱۳ مورد رضایت گیری برای اهدای عضو در استان انجام شده که ۱۰ عمل آن موفق بوده است.

دکتر حمیدی گفت: هم اینک بیماران مرگ مغزی این استان برای اهدای عضو به تهران منتقل می شوند که تلاش می کنیم زمینه انجام عمل جراحی برای اهدا و پیوند کبد در داخل استان همدان فراهم شود.

خانواده ۱۴ بیمار مرگ مغزی سال گذشته در استان همدان نسبت به اهدای عضو بیمار خود رضایت دادند که ۱۱ مورد آن با عمل جراحی موفق منجر به اهدای عضو شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها