۱۳۶ طرح برق‌رسانی دهه فجر در استان همدان بهره برداری می‌شود

همدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: بهره برداری از ۱۳۶ طرح برق رسانی با اعتباری معادل ۶۶ میلیارد تومان همزمان با ایام سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در این استان آغاز می‌شود.

به گزراش ایرنا، «شیرزاد جمشیدی» روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: احداث و اصلاح شبکه با استفاده از کابل خود نگهدار به طول ۱۷۲ هزار و ۸۷۳ متر، اصلاح خط ۲۰ کیلو ولت به طول ۳۶ هزار و ۹۳۰ متر، نصب ۲۲۳ دستگاه ترانسفورماتور به قدرت ۲۱ هزار و ۶۹۵ کیلو ولت آمپر و اصلاح شبکه فشار متوسط هوایی و زمینی به طول ۲۱ هزار و ۴۰۰ متر از مهمترین طرح‌هایی آماده بهره برداری حوزه انرژی استان همدان در دهه فجر است.

وی اظهار داشت: احداث و اصلاح شبکه فشار ضعیف هوایی و زمینی به طول ۲۱ هزار و ۷۵۰ متر، نصب و تعویض ۹ هزار و ۷۴۸ دستگاه کنتورهای معیوب و نصب یک هزار و ۲۸۲ دستگاه چراغ در معابر از دیگر طرح های آماده بهره برداری استان همدان در دهه فجر است.

جمشیدی تصریح کرد: همچنین در ایام دهه فجر  ۶ هزار و ۹۹۴ مشترک جدید نیز با نصب کنتورهای تک فاز و سه فاز به جمع مصرف کنندگان شبکه توزیع برق استان همدان اضافه خواهند شد.

وی تاکید کرد: در همین ارتباط نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی با مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گذاری یک میلیون دلاری نیز آماده بهره برداری است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: عملیات اجرایی ۳۲ طرح جدید نیز با اعتبار بیش از ۱۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان همزمان با ایام دهه فجر در استان آغاز می شود که تلاش می کنیم بهره برداری از این طرح ها تا پایان سال جاری آغاز شود.

وی اضافه کرد: تعداد مشترکان شبکه برق استان همدان در پایان سال ۹۸ حدود  ۶۱۲ هزار و ۲۳۱ بود که این تعداد در آبان ماه امسال به ۶۱۹ هزار و ۴۴۸ مشترک افزایش یافته است.

جمشیدی تاکید کرد: تمامی روستاهای دارای بیش از ۱۰ خانوار جمعیت استان همدان شامل یک هزار و ۷۱ روستا از نعمت روشنایی بهره مند هستند.

وی اظهار داشت: با تلاش کارکنان این مجموعه نرخ خاموشی در کل تاسیسات شبکه توزیع نیروی برق استان همدان از ۱.۶۹ درصد به ۱.۳۱ درصد در سال جاری کاهش یافته است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تاکید کرد: درحال حاضر ۶ نیروگاه خورشیدی هفت مگاواتی با ظرفیت ۴۲ مگاوات و چهار نیروگاه برق CHP، با ظرفیت ۱۸ مگاوات در استان همدان فعال است.

وی ادامه داد: احداث پنج نیروگاه جدید خورشیدی با سرمایه گذاری بخش خصوصی از دیگر برنامه های مهم شرکت توزیع برق استان همدان در سال جاری است.

به گزارش ایرنا، شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در مجموع  ۶۱۹ هزار و ۴۴۸ مشترک در مناطق شهری و روستایی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها