تعداد مساجد اهل سنت کرمانشاه بعد از انقلاب پنج برابر شده است

کرمانشاه- ایرنا- مسوول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت کرمانشاه با اشاره به اینکه قبل از انقلاب جامعه اهل سنت این استان و منطقه اورامانات فقط ۱۰۰ مسجد داشت، گفت: خوشبخاته هم اکنون تعداد ۵۱۵ مسجد اهل سنت در استان فعال است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حجت‌الله فاضلی روز شنبه در یک نشست خبری افزود: کرمانشاه یک استان مرزی، قومی و مذهبی است که باوجود فتنه‌های دشمنان تا به امروز با درایت بزرگان و علما، مردم آن در صلح و آرامش،  همزیستی مسالمت‌آمیزی باهم داشته‌اند و همه تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده اند.

وی خدمات ارایه شده بعد از انقلاب به جامعه اهل سنت کرمانشاه را چشمگیر توصیف کرد و اظهار داشت: ۵۰۰ روحانی اهل سنت در کرمانشاه از تمام امکانات روحانیون شیعه برخورداند و طبق قانون هیچ تفاوتی بین آنها نیست.

حجت‌الاسلام فاضلی ادامه داد: توسعه فضاهای آموزش عالی و مدارس، توسعه شرکت‌ها و شهرک‌های صنعتی، رشد چشمگیر شبکه‌های برقی، گازی و مخابراتی و توسعه شهری و شهرسازی نشان از توجه ویژه انقلاب اسلامی به جامعه اهل سنت کرمانشاه است که جای قدردانی دارد.

مسوول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و با اشاره به یک هزار و ۵۶۲ شهید، ۲ هزار و ۷۰۰ جانباز و ۱۵۶ آزاده اهل سنت در این استان گفت: مردم اهل سنت و اورامانات در سال های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نشان دادند که از قوی‌ترین مدافعان انقلاب اسلامی هستند.

وی شرایط کرونایی را مانع برگزاری برخی از مراسم در دهه فجر دانست و گفت: نمایشگاهی تصویری از نقش علمای اهل سنت در پیروزی انقلاب اسلامی، نشست علمی تحلیل شعارهای انقلاب از دیدگاه اهل سنت، تجلیل از بانوان و مقام زن، تجلیل از شهدای انقلاب و دیدار با خانواده آنها، تجلیل از پرچمداران محراب در مسجد و تجلیل از انجمن‌های غیردولتی از جمله برنامه‌هایی است که سعی می کنیم با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در استان برگزار کنیم.

انقلاب اسلامی مهمترین انقلاب زمان بود

 حجت‌الاسلام فاضلی در ابتدای سخنان خود دهه فجر را نقطه عطفی در تحولات جهان اسلام توصیف کرد و افزود: انقلاب اسلامی نگاه جهان را نسبت به اسلام و مسلمین متحول کرده است و نه تنها این نظام توانایی خود را ثابت کرد بلکه توانست ارزش‌های دین اسلام را به جهان مخابره کند.

او بیداری اسلامی را یکی از دستاوردهای انقلاب دانست و اظهار داشت: کشورهای مستکبر تا قبل از انقلاب در خاورمیانه فرمانروایی می‌کردند اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان به تکاپو افتادند و با ایجاد گروه‌های تکفیری سعی کردند قدرت جمهوری اسلامی را به شکل‌های فنی و مهندسی، مدیریت کنند تا به نفع اسلام تمام نشود.

حجت‌الاسلام فاضلی، عصر حاضر را عصر امام خمینی (ره) عنوان کرد و گفت : تاثیرگذارترین انقلاب در مسایل سیاسی، اقتصادی و مذهبی انقلاب اسلامی بوده است و این انقلاب امروز به مهمترین انقلاب زمان تبدیل شده است.

مسوول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه ادامه داد: انقلاب اسلامی روحیه استقلال‌طلبی، خودباوری و دین‌محوری را تقویت کرد بطوریکه دین در گذشته حاشیه برنامه‌ها بود اما امروز در بطن مسایل قرار دارد و می‌توانیم آینده را عصر باورهای دینی بنامیم.

وی اظهار داشت: امروز جریانات دینی جهان را اداره می‌کند و باوجود دشمنی غربی‌ها با انقلاب اسلامی اما این پرچم در دستان جمهوری اسلامی قرار دارد و کشورهای منطقه را مدیریت می‌کند.

حجت‌الاسلام فاضلی، خاورمیانه را گنجی روی زمین برشمرد و افزود: ‌خاورمیانه در ابتدا حیاط خلوت غربی‌ها بود اما امروز به این نتیجه رسیدند که بدون جمهوری اسلامی هیچ کاری در خاورمیانه جلو نمی‌رود و امروز این کشور بازیگر اصلی نظام‌های سیاسی در جهان است.

سرخط اخبار استان‌ها