۱۷ شهرستان اصفهان در وضعیت کم خطر کرونا قرار دارد

اصفهان - ایرنا - آخرین رنگ‌بندی همه‌گیری کووید ۱۹ در اصفهان نشان می‌دهد که ۱۷ شهرستان این استان در وضعیت آبی و کم خطر و هفت شهرستان در وضعیت زرد (خطر متوسط) است.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین رنگ بندی سامانه " ماسک " وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که مبنای اعمال محدودیت های هوشمند از امروز شنبه یازدهم بهمن ماه تا اطلاع ثانوی است، هفت شهرستان در استان اصفهان در وضعیت زرد با خطر متوسط قرار دارد که شامل اصفهان، اردستان، تیران و کرون، سمیرم، شهرضا، فلاورجان و گلپایگان است.

این رنگ بندی در مقایسه با هفته گذشته با تغییرات زیادی همراه بود بطوریکه سه شهرستان تیران و کرون، اردستان و گلپایگان از وضعیت آبی (کم خطر) خارج و وارد وضعیت زرد با خطر متوسط شدند.

همچنین هشت شهرستان از وضعیت زرد خارج و وارد وضعیت آبی با خطر کم شدند که شامل چادگان، خمینی شهر، خوانسار، دهاقان، فریدن، نایین، نطنز و کاشان است؛ استان اصفهان ۲۴ شهرستان دارد.

شاخص رنگ بندی همه گیری کووید ۱۹ در سامانه ماسک، تعداد بستری و آمار مراکز درمانی ۱۶ ساعته کرونا در شهرستان هاست؛ آبی به معنی کم خطر، زرد خطر متوسط، نارنجی پر خطر و قرمز خیلی پر خطر است.

به گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، بررسی آخرین آمار نشان می‌دهد که با وجود ثابت بودن تعداد موارد بستری، بیماران حاد و مرگ و میر ناشی از کرونا اما تعداد مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی و خط اول اورژانسی به لحاظ بالینی در ۲ هفته اخیر افزایش یافته است و با موارد بیشتری نسبت به هفته‌های قبل از آن مواجه هستیم.

آرش نجیمی تاکید کرد: این زنگ خطری است که به مرور زمان میزان ابتلا به کووید ۱۹ و بستری در بیمارستان ها افزایش یابد و ممکن است هفته های آینده خود را در تعداد بیشتر بستری ها در بخش مراقبت های ویژه ( ICU) و مرگ و میر ناشی از کرونا نشان دهد.

همچنین به گفته سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، موارد بستری و سرپایی کرونا در برخی استان‌ها شیب صعودی پیدا کرده و به همین علت از این پس در برخی شهرهای زرد مسافرپذیر مانند شهرهای نارنجی سابق محدودیت تردد اعمال می شود.

علیرضا رئیسی افزود: وضعیت کشور گرچه روند تقریبا با ثباتی شده اما آمارها نشان می دهد در برخی استانها تعداد بیماران سرپایی در حال افزایش است و در برخی استان‌ها موارد بیماری با شیب کم در حال افزایش است که باید مراقب باشیم.

بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، امروز شنبه یازدهم بهمن حدود ۳۸۸ بیمار دارای علائم ابتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که ۷۱ نفر از آنها در بخش مراقبت های ویژه ( ICU) تحت درمان قرار دارند.

تعداد موارد مرگ و میر ناشی از کرونا در استان اصفهان نیز هشت نفر اعلام شد که ابتلای سه نفر آنها به کرونا قطعی مثبت است.

براساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون بیش از یک میلیون و ۴۰۵ هزار نفر بطور قطعی در کشور به کرونا مبتلا شدند و بیش از ۵۷ هزار نفر بر اثر این بیماری جان باختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها