۱۳ معدن سیستان و بلوچستان امسال فعال شدند

زاهدان- ایرنا- معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: ۱۳ معدن این استان در قالب طرح احیا و فعال‌سازی معادن کوچک مقیاس از ابتدای سال تاکنون فعال شدند.

محمود رضا رحمتیان روز شنبه در حاشیه بازدید از معادن سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به فعالسازی سه معدن کوچک مقیاس منیزیت آسکوه، دهنه باغی وسبزپوشان در ماه‌جاری اظهارداشت: در راستای محقق‌سازی اهداف وزارت صمت و اجرای طرح احیا( موضوع فعال‌سازی ۲۰ درصد از معادن غیرفعال و راکد کشور در سال جهش تولید) این اقدام در استان انجام می‌شود.

وی افزود: معادن منیزیت آسکوه، دهنه باغی و سبزپوشان با سرمایه‌گذاری و پیمانکاری شرکت‌های مردان کوه کویر و البرز کانی به مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال و ایجاد اشتغال ۳۰ نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم و با همکاری سازمان صمت سیستان و بلوچستان فعال و به چرخه تولید بازگشتند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان بیان‌کرد: در کنار این معادن (منیزیت آسکوه، دهنه باغی وسبزپوشان ) واحدهای دانه‌بندی (پیش‌فرآوری ) درحال جانمایی است که در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید. 

به گزارش ایرنا قرار گرفتن سیستان و بلوچستان در کمربند فلزایی و معدنی جهان که از یوگسلاوی تا پاکستان ادامه دارد و در این راستا وجود معادن به نسبت غنی گشوده و ناگشوده فلزی و سهم بالای استان در برخورداری از این معادن با ذخایرمعدنی نظیر کرومیت، مس، منگنز، سرب و روی ، قلع، تنگستن، آنتی موان، طلا و کانسارهای غیرفلزی نظیر تالک، منیزیت، گل سفید، سیلیس، فلدسپات، کائولن و سنگ‌های ساختمانی بویژه گرانیت و همچنین پتانسیل‌های معدنی حوزه تفتان و امکان استقرار کارخانجات چینی و کاشی و سرامیک در محدوده تفتان بخشی از قابلیت‌ها و توانمندی‌های این استان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها