پیش بینی وزش باد شدید برای البرز

کرج - ایرنا - مدیرکل هواشناسی استان البرز اعلام کرد که تا پایان امشب شاهد بارش برف و باران در استان خواهیم بود که با خروج سامانه بارشی تا عصر فردا یکشنبه وزش باد شدید لحظه ای در البرز پیش بینی شده است.

آرش بهاروند احمدی روز شنبه به ایرنا گفت: تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از خروج تدرریجی سامانه بارشی از اواخر وقت امشب از منطقه البرز مرکزی است که به موجب آن بارش پراکنده باران و رعد و برق ، ارتفاعات بارش پراکنده برف خواهد شد و در پی آن از اواخر وقت امشب  تا فردا یکشنبه عصر در بعضی ساعات وزش باد لحظه ای و شدید مورد انتظار است.

وی بیان داشت : طبق پیش بینی ها  از اواخر امشب سرعت وزش باد شدید بین ۸ تا ۱۴ متر بر ثانیه  یعنی ۳۰ تا ۵۰ کیلومتر بر ساعت پیش بینی شده و برهمین اساس هشدار سطح زرد هواشناسی برای البرز صادر شده است.

مدیرکل هواشناسی البرز گفت : آسیب به سقف خانه ها و سازه های موقت ، گلخانه ها، تابلوها و بنرهای تبلیغاتی در سطح شهر، سقوط اجسام از ارتفاع ، شکسته شدن شاخه های  درختان از مخاطرات وزش باد استان است که باید اقدامات لام انجام شود.

وی ادامه داد: همچنین  اثر بادکوب در ارتفاعات و دامنه های کوهستانی پوشیده از برف  منجر به سقوط بهمن خواهد شد.

بهاروند احمدی تاکید کرد که محکم کردن سازه‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی، احتیاط در عبور از مجاورت ساختمان های نیمه کاره،تمهیدات لازم برای  جلوگیری از خسارات ناشی از وزش باد شدید و  احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی و ترددهای کوهستانی از توصیه های هواشناسی البرز است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =