تهران میزبان ۲ هزار نشست دستاوردهای انقلاب در دهه فجر

تهران- ایرنا-فرمانده سپاه محمدرسوال الله(ص) تهران بزرگ اعلام کرد: ۲ هزار نشست روشنگری در ایام دهه فجر با هدف تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی و با محوریت بسیج و مساجد برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، سردار «حسن حسن زاده» روز شنبه به خبرنگاران توضیح داد: شعار محوری که امسال برای جشن پیروزی انقلاب در نظر گرفته شده  «اسلامی بالنده و مقتدر چون کوه استوار» است و در این راستا ۲ هزار نشست روشنگری با هدف تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی و شکست‌های دشمن نیز پیش‌بینی شده است.

وی افزود: در حالی به پیشواز یکی از بزرگترین جشن‌های پیروزی انقلاب می‌رویم که دشمنان ما بنا بر اظهارات خودشان اعلام کرده بودند چشم دیدن چهل سالگی انقلاب اسلامی را ندارند اما امروز شاهد بزرگترین جشن انقلاب اسلامی هستیم و از سوی دیگر پیشرفت های ایران اسلامی هر روز بیشتر می شود.

سردار حسن زاده ادامه داد: ما دو سال از گام دوم انقلاب را پشت سر گذاشته‌ایم و برغم همه دشمنی‌ها،  در حوزه های متعدد در منطقه و جهان حرف برای گفتن داریم؛ ‌ در موضوعات علمی و پزشکی در کنار سایر قدرت ها در حال ساخت واکسن کرونا هستیم و در حوزه موشکی به بازدارندگی پایدار رسیدیم و در حوزه هسته‌ای به دستاوردهای شگرفی دست پیدا کرده ایم.

به گفته وی، تمام سعی ما این است که در طول دهه فجر به بیان دستاوردهای انقلاب پرداخته و تاکید کنیم برغم همه فشارهای سنگین و همه فتنه گری ها در  نقطه بارندگی و عزت و عظمت قرار داریم.

فرمانده سپاه تهران اظهار داشت: برغم اینکه دشمن فشارهای اقتصادی را به اوج خود رساند اما ارزش این عزت ملی و سربلندی که امروز داریم اینجا مشخص می‌شود که در عین این دشمنی‌ها، این پیشرفت ها بدست آمده است اعتقاد ما این است که به موازات دشمنی‌ها و محاصره های اقتصادی پیشرفت‌های ما افزایش پیدا کرده و شعار ما می‌توانیم بهتر از گذشته تحقق پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: یکی از مولفه های مهم این است که در طول ۴۲ سال تمام راهبردهای دشمن که علیه ملت و کشور اعمال شد با شکست مواجه شده اما گفتمان مقاومت جایگاه خودش را در دنیا پیدا کرده است و بسیاری از کشورها راهبرد مقاومت را به عنوان راهبرد اصلی خودشان انتخاب کرده و به پیروزی دست یافته‌اند.

حسن زاده گفت:‌ امروز اسراییل و آمریکا در بدترین نقطه ضعف خودشان قرار دارند اما انقلاب اسلامی در اوج عزت و اقتدار قرار دارد؛  آمریکا و اسراییل کمترین میزان محبوبیت در بین ملتها را دارند اما رهبر و انقلاب ما بیشترین محبوبیت را در بین ملتها دارند که این نتیجه پیروی قطعی از گفتمان امام و رهبری است.

وی گفت: ما یقین داریم هیچ محدودیتی باعث کم رونق شدن جشن پیروزی و نشاط مردم ما نخواهد شد و ملت ما امسال هم در دهه فجر با شور و شعور انقلابی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی حاضر می‌شوند و جشن انقلاب را بر پا می‌کنند.

سردار حسن زاده با بیان اینکه در سپاه و بسیج هم با هماهنگی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برنامه‌هایی تدارک دیده شده، عنوان کرد: ۲۶ عنوان برنامه محوری و ۱۰۰ عنوان برنامه محله‌محور برای اقشار مختلف جامعه در نظر گرفته شده است.

فرمانده سپاه محمدرسول الله(ص) تهران افزود: در ادامه رزمایش‌های کمک مومنانه ۴۲ هزار بسته معیشتی در قالب ۲۲ رزمایش به خانواده‌های نیازمند اهدا خواهد شد و برپایی خیابان‌های هنر با هدف نمایش دستاوردهای هنرمندان بسیجی نیز از دیگر برنامه های ما در دهه فجر است؛ ‌ در فضای مجازی نیز با تولید محتوای مناسب و تصاویر ارزشمند از دستاوردهای انقلاب پای کار خواهیم بود.

حسن زاده مطرح کرد: همچنین جشن میلاد کوثر به مناسبت میلاد حضرت زهرا نیز را در تهران برگزار می‌کنیم و مطابق همه ساله شب ۲۲ بهمن شاهد طنین انداز شدن شعار الله اکبر توسط ملت و نورافشانی آسمان تهران خواهیم بود.

به گفته وی، ‌ از دیگر برنامه‌ها برگزاری ۲ جشنواره فرهنگی ورزشی با حضور ورزشکاران در سطح مساجد و محلات است و در خصوص‌ تجلیل از کادر سلامت و طرح بزرگ شهید سلیمانی نیز برنامه مناسبی تدارک دیده شده است که حداقل در ۱۲ بیمارستان همکاران ما حضور پیدا می‌کنند و لوح تقدیر فرمانده کل سپاه را به آنها اهدا خواهند کرد.

وی تاکید کرد: همه اقدامات ما مطابق دستور العمل های ستاد ملی مقابله با کرونا است و در تهران بزرگ برای روز ۲۲ بهمن راهپیمایی به صورت موتوری خواهد بود و از مردم دعوت می‌کنیم تا در این برنامه با رعایت تمام دستور العمل ها شرکت کنند البته جزییات دقیق این مراسم توسط شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اعلام خواهد شد.

سردار حسن زاده درباره تهدیدات امنیتی تهران هم اظهار داشت: تهدیدات دشمن مشخص است و تمام تلاش دشمن این است که انقلاب  را محدود کند البته هیچ وقت موفق نبوده است؛ او تلاش کرده با فشار اقتصادی مردم را تحت فشار قرار دهد و مجاب کند تا به بعضی مشکلات دامن بزند.

وی افزود: هر تهدیدی متصور باشد با حضور مردم خنثی می‌شود در سال‌های گذشته هم آنچه توطئه دشمن را خنثی کرد حضور گسترده مردم بود و تصور من این است که در روز ۲۲ بهمن هم دشمنان به این جمع بندی می‌رسند که مردم پشتوانه نظام هستند و تا زمانی که مردم پشتوانه نظام هستند هرگونه توطئه دشمنان شکست خواهد خورد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها