برگزاری پویش کتابخوانی «لبخند در نبرد» در استان تهران

تهران- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران گفت: پویش کتابخوانی «لبخند در نبرد» ویژه نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال با محوریت کتاب شاهین‌ها و بشکه باروت از ۱۲ تا ۲۵ بهمن ماه جاری برگزار می‌شود.

فاطمه تنهایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همزمان با گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، پویش کتابخوانی لبخند در نبرد از مجموعه ویژه برنامه های «زیر سایه پرچم» در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران برگزار می شود.

وی ادامه داد: دختران و پسران ۱۲ تا ۱۸ سال می توانند، از ۱۲ تا ۲۵ بهمن ۹۹ با مراجعه به آدرس Tehran.kpf.ir و ارسال پاسخ سوالات به نشانی الکترونیکی afarinesh.kanoon.tehran@gmail.com در پویش کتابخوانی لبخند در نبرد شرکت کنند.  

تنهایی ادامه داد:‌ کتاب «شاهین ها و بشکه باروت» نوشته محمد رضا اصلانی ۲۳۷ صفحه از (مجموعه رمان نوجوان امروز) و در بر دارنده داستانی از تاریخ انقلاب اسلامی ایران  است.

"شاهین ها و بشکه باروت" اثر  محمدرضا اصلانی در سال ۱۳۸۹ در انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به چاپ رسیده است.

محمدرضا اصلانی در مجموعه داستان هایش برای کودکان و نوجوانان، داستان های متعددی با موضوع جنگ را به رشته تحریر در آورده استاین نویسنده  معتقد است زندگی ایثارگران دوران دفاع مقدس می تواند الگوی زندگی و چراغ راه نوجوانان باشد.

راوی داستان پسر شانزده، هفده ساله ای است ملقب به شاهین کوچک و برادرهایش شاهین بزرگ و شاهین کوچک تر نام دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها