استمرار افزایش تولید خودرو با تعامل نهادهای پولی و مالی

تهران- ایرنا- رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) گفت: برنامه افزایش تولید انواع خودرو از سوی این سازمان طراحی و به وسیله خودروسازان در حال اجراست که استمرار این روند افزایشی با تعامل و پشتیبانی نهادهای پولی و بانکی محقق می‌شود.

به گزارش روز شنبه ایرنا از ایدرو، «محسن صالحی‌نیا» در نشست مشترک با رییس کل و معاونان بانک مرکزی در شرکت ایران‌خودرو، با اشاره به دستاوردهای مناسب صنعت خودروسازی در تعمیق و گسترش ساخت داخل قطعات، تامین نقدینگی برای تزریق به موقع به زنجیره تامین و قطعه‌سازان خودرو و اجرای طرح‌های توسعه محصول و فناوری را ضرورتی کلیدی برشمرد.

وی افزود: امروز با وجود متنوع بودن شیوه‌های تامین منابع مالی خودروسازان، اما در نهایت سهم پشتیبانی نهادهای پولی و بانکی در این زمینه بسیار اثر گذار است که با مشارکت موثر این حوزه شاهد استمرار مثبت تولید خودرو ، افزایش عرضه به مصرف‌کنندگان نهایی و منطقی شدن قیمت‌ها در بازار و کارخانه  با هدف پاسداری از حقوق مشتریان و تولیدکنندگان خواهیم بود.

معاون وزیر صنعت، رفع کاستی‌های ناشی از زیان انباشته صنعت خودرو و حفظ روند صعودی شمارگان تولید را مستلزم تعامل بیش از پیش بخش صنعت و حوزه های مالی کشور برشمرد.

صالحی‌نیا همچنین اقدام های طراحی و توسعه پلت‌فرم و مشترک‌سازی حداکثری قطعات با رعایت کیفیت و تنوع مورد نظر مشتری را مسیر مناسب کاهش هزینه‌های تولید خودرو بیان کرد که در حال انجام است.

وی گفت: طراحی و تولید گونه‌های کم مصرف موتور و بهبود قوای محرکه در چارچوب صرفه‌های واحد مقیاس و همچنین در مسیر کاهش مصرف سوخت و بهبود کیفی در ایران‌خودرو انجام شده است.

به گزارش ایرنا، پیشتر وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت اعلام کرده بود:تولید خودرو در کشور تا خردادماه سال آینده بیش از ۵۰ درصد افزایش می‌یابد،  بررسی آمارهای منتشره سامانه کدال حاکی از تولید ۷۳۰ هزار و ۷۸۷ دستگاه خودرو توسط ایران‌خودرو، سایپا و پارس‌خودرو از ابتدای امسال تا پایان دی‌ماه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha