نمایشگاه کالاهای ایرانی در حلبچه عراق برگزار می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- مدیر امور نمایشگاهی نمایشگاه بین المللی کرمانشاه اعلام کرد که نمایشگاه کالاهای ایرانی به زودی در استان حلبچه اقلیم کردستان عراق برگزار خواهد شد.

بنفشه امامی نیا روز شنبه با اشاره به سفر هفته گذشته هیات تجاری استان حلبچه عراق به کرمانشاه، اظهارداشت: این نمایشگاه با توجه به استقبال اتاق بازرگانی استان حلبچه به منظور معرفی کالاهای ایرانی در این استان برگزار خواهد شد.

وی افزود: در این سفر هیات تجاری حلبچه به استان کرمانشاه برنامه ریزی های لازم برای حضور برندهای ایرانی در این نمایشگاه انجام شده است.

مدیر امور نمایشگاهی نمایشگاه بین المللی کرمانشاه توضیح داد: این نمایشگاه اسفند ماه امسال یا اوایل بهار سال ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

به گفته امامی نیا، محوریت کالاهای حاضر در این نمایشگاه تولیدات استان کرمانشاه است اما تولیدکنندگانی از دیگر نقاط ایران در آن حضور دارند.

وی برگزاری چنین نمایشگاه هایی را گامی موثر در راستای توسعه روابط تجاری بین ایران و اقلیم کردستان عراق دانست و گفت: باید از این فرصت ها برای معرفی برندهای ایرانی در اقلیم کردستان عراق بهره بگیریم.
به گزارش ایرنا؛ استان کرمانشاه با ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با ۲ بخش کُرد و عرب نشین کشور عراق و داشتن ۶ مرز رسمی و بازارچه فعال، سالانه حدود نیمی از کل صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق را به خود اختصاص می‌دهد.

استان حلبچه عراق هم مرز با منطقه اورامانات استان کرمانشاه است.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها