۱۱ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۳۱
کد خبرنگار: 893
کد خبر: 84204203
۰ نفر

برچسب‌ها

ادعای نابینا شدن یک مسئول تونسی بر اثر دریافت پاکت سمی تکذیب شد

تهران - ایرنا - دادستانی عمومی تونس ادعاها مبنی بر نابینا شدن رئیس دفتر رئیس جمهوری این کشور به دلیل دریافت یک پاکت سمی را رد کرد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رویترز روز شنبه به نقل از دادستانی تونس اضافه کرد: بسته مشکوکی که این هفته به ریاست جمهوری تونس رسید، هیچ اثری از یک ماده سمی، مخدر، خطرناک یا انفجاری نداشت. 

دادستانی عمومی تونس در بیانیه‌ای تایید کرد که آزمایشات انجام شده توسط یک تیم فنی بر روی پاکت مشکوک ثابت کرد که این ماده خالی از هرگونه ماده سمی، مخدر ، خطرناک یا منفجره است.

دفتر ریاست جمهوری تونس پنجشنبه گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد که «نادیه عکاشه» رئیس دفتر رئیس جمهوری این کشور پس از بازکردن پاکت دچار سر درد شد و بطور موقت بینایی خود را از دست داد.

گزارش‌های شبکه‌های اجتماعی به این موضوع اشاره داشت که «قیس سعید» رئیس جمهوری تونس پیامی را دریافت کرده که ممکن است حاوی سم باشد.

دفتر ریاست جمهوری تونس هفته گذشته اعلام کرد که سعید از طریق یک بسته پستی سمی مورد هدف تروریست‌ها قرار گرفته است.

"زهیر المغزاوی" دبیرکل «جنبش مردمی تونس» چهارشنبه شب در خصوص تلاش برای ترور سعید رییس جمهوری این کشور گفت: احتمال‌های زیادی در خصوص عاملان ترور رییس جمهوری به ویژه در خصوص [دست داشتن] اسرائیل پس از مواضع سعید در خصوص عادی سازی روابط وجود دارد.

تونس با گذشت یک دهه از انقلاب سال ۲۰۱۱ میلادی همچنان درگیر ناآرامی‌های اجتماعی و اختلافات سیاسی است و با وجود تغییر نظام، تغییر قانون اساسی، برگزاری چندین انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری، این کشور همچنان بحران زده و با مشکلات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی دست به گریبان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha