۳۲ طرح اقتصادی و عمرانی در آشتیان آماده بهره‌برداری در دهه فجر است

اراک - ایرنا - فرماندار شهرستان آشتیان گفت: ۳۲ طرح اقتصادی و عمرانی در نقاط مختلف این شهرستان تکمیل شده و در چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی آماده بهره‌برداری است.

«نظام‌الدین جهان‌میرزایی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: علاوه بر این ۳۲ طرح عملیات اجرایی سه طرح اقتصادی و عمرانی نیز در ایام‌الله دهه مبارک فجر کلید می‌خورد. 

وی ادامه داد: مجموع اعتبار طرح‌های عمرانی و اقتصادی شهرستان آشتیان ۶۶۰ میلیارد ریال برآورد می‌شود که از سوی بخش خصوصی، دولتی و تسهیلات بانکی تامین شده است. 

فرماندار شهرستان آشتیان اشتغال طرح‌های دهه فجر این شهرستان را ۴۹۳ فرصت عنوان کرد و اظهار داشت: اشتغال ایجاد شده در این طرح‌ها نسبت به سال گذشته ۹۸ درصد و میزان اعتبارات نیز حدود ۹ درصد رشد داشته است. 

جهان‌میرزایی بیان کرد: بهره‌برداری از طرح مناسب‌سازی خیابان امام خمینی(ره)، بهره‌برداری از بخش جراحی بیمارستان امام سجاد(ع)، آغاز به‌کار  مجتمع ۲۰ واحدی روستای مزرعه نو، بهره‌برداری از اولین روستای خورشیدی کشور  از مهمترین طرح‌های عمرانی و بهره‌برداری از واحد تولیدی راشاگستر نیز مهمترین طرح اقتصادی شهرستان آشتیان است که در دهه مبارک فجر به بهره‌برداری می‌رسد. 

شهرستان آشتیان با جمعیتی بالغ بر ۲۵ هزار نفر در ۸۰ کیلومتری شمال شرق اراک مرکز استان مرکزی واقع شده است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha