کمک ۲۵ هزار دلاری کمیته ملی المپیک برای خرید تجهیزات وزنه‌برداری

تهران- ایرنا- رییس کمیته ملی المپیک در بازدید از فدراسیون وزنه‌برداری از کمک ٢۵ هزار دلاری برای تامین تجهیزات این رشته و تامین هزینه اعزام تیم ملی به ٢ رویداد بین‌المللی خبر داد.

به گزارش ایرنا، «سیدرضا صالحی‌امیری» رییس کمیته ملی المپیک امروز (شنبه) در دومین بازدید خود به فدراسیون وزنه‌برداری رفت که پیش از این در ١۵ تیرماه امسال از این فدراسیون بازدید کرده بود.

وی در این بازدید گفت: قدردان تلاش‌های فدراسیون وزنه‌برداری هستیم. مسأله اصلی وزنه‌برداری تجهیزات است. برای تامین بخشی از تجهیزات حمایت لازم را اعمال می‌کنیم و ٢۵ هزار دلار کمک خواهیم کرد و در مرحله دوم نیز برای سال آینده مبلغی را در نظر خواهیم گرفت.

رییس کمیته المپیک گفت: همچنین هزینه اعزام ملی‌پوشان به ۲ رویداد گزینشی المپیک در کلمبیا و پیکارهای قهرمانی آسیا در ازبکستان به ترتیب در ماه‌های اسفند ۱۳۹۹ و فروردین ۱۴۰۰ را  تامین می‌کنیم. موانع رشد این رشته برداشته شده و باید کار فرهنگی را جدی بگیریم.

سرپرست کاروان ایران به توکیو در این بازدید گفت: امیدوارم وزنه‌برداری همانند گذشته در رویدادهای جهانی و آسیایی افتخارآفرینی کند.

سعیدی: وزنه‌برداری چراغ المپیک ایران را روشن کرد

دبیر کل کمیته ملی المپیک هم گفت: وزنه‌برداری چراغ المپیک را در ایران روشن کرد و از ٢١ مدال هشت طلا کسب کرد.

«کیکاووس سعیدی» افزود: وزنه‌برداری به حرکت جدیدی نیاز دارد و با رفع ابهامات در فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری باید به جایگاه اصلی خود باز گردد.

مرادی: برای ایده‌آل شدن به زمان نیاز داریم

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری هم در این بازدید درباره برگزاری رقابت‌های کسب سهمیه المپیک، گفت: مسابقات کسب سهمیه تا چند روز دیگر در ازبکستان برگزار می‌شود. رویداد دیگری هم داریم که در کلمبیا برگزار می‌شود و در حال برنامه‌ریزی برای این رشته هستیم.

«علی مرادی» افزود: حدود ۷۵ درصد ورزشکاران آماده هستند و برای ایده‌ آل شدن زمان لازم داریم. پول نقد نمی‌خواهیم چون صد درصد بودجه خود را گرفته و حمایت کافی داشتیم. ما از نظر تجهیزات دچار مشکل هستیم.

مرادی به هزینه‌های تجهیزات وزنه، اشاره کرد و گفت: با ۵۰ هزار دلار می‌توان وزنه و متعلقات آن را وارد کرد. مشکلی برای ورود تجهیزات نداریم. حق عضویت هم برای سال ۲۰۲۱ پرداخت نشده و باید این پول را بپردازیم.

وی ادامه داد: برای آزمایشات ضد دوپینگ ابهاماتی وجود دارد؛ به روز بودن تست‌های کنترل دوپینگ مهم است، اینکه چراغ خاموش حرکت کنیم و اینکه نمونه‌ها ارسال شده یا خیر اطلاعاتی نداریم.

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری به نمونه‌های اخذ شده دوپینگ، اشاره کرد و  یادآور شد: ۳۰ نمونه تست دوپینگ گرفته‌ایم و به ما گفته‌اند به کلن ارسال شده است. یکی از کلیدی‌ترین نکته همین است و مشکلی ایجاد شود المپیک را از دست می‌دهیم. به ما گفته‌اند همه نمونه‌ها منفی است.

اعضای هیات اجرایی کمیته ملی المپیک پیش تر و در  ٢٢ دیماه امسال  در بازدید از سه فدراسیون ژیمناستیک، هاکی و بولینگ و بیلیارد در مجموع ۲۷ هزار دلار و ۴۰۰ میلیون تومان کمک ریالی داشت که این کمک‌ها خارج از سقف اعتبارات بودجه امسال است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =