۴۱۱ برنامه فرهنگی دهه فجر در کرمان برگزار می‌شود

کرمان - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: ۴۱۱ برنامه شاخص فرهنگی، هنری و دینی از سوی این اداره کل، نهادها و دستگاه‌های عضو کمیته فرهنگی و هنری ستاد دهه فجر در کرمان برگزار می‌شود.

محمدرضا علیزاده روز شنبه در نشست ستاد برگزاری برنامه های دهه فجر اداره کل ارشاد کرمان افزود: ۴۰ برنامه شاخص در حوزه های مختلف از سوی این اداره کل با حضور و همراهی هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه اجرا می شود.

وی تصریح کرد: از سوی دستگاه های عضو کمیته فرهنگی و هنری ستاد دهه فجر نیز ۲۷۱ برنامه شاخص و عمده، همسو با شرح وظایف و مسئولیت های دستگاه ها در نظر گرفته شده که در دهه فجر امسال اجرایی خواهد شد.

مسئول کمیته فرهنگی و هنری ستاد دهه فجر استان کرمان اظهار داشت: در شهرستان های شمالی و شرقی استان کرمان نیز با محوریت ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه های متنوع و متعددی طراحی و در نظر گرفته شده و بر اساس گزارش های ارسالی در ۱۴ شهرستان استان کرمان حدود ۱۰۰ برنامه برای اجرا در ایام دهه فجر برنامه ریزی شده است.

وی تاکید کرد: تمام این برنامه ها به تناسب شرایط و محدودیت های ناشی از کرونا و رعایت دستورالعمل های بهداشتی تدارک دیده شده و اجرا خواهند شد.

علیزاده با اشاره به برنامه هاش شاخص اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان افزود: برگزاری نمایشگاه ملی عکس و عکس نوشت آیات و برپایی نمایشگاه آثار برتر جشنواره، اکران همزمان فیلم‌های سی و نهمین جشنواره فیلم فجر در کرمان و برگزاری جشنواره مطبوعات سردار آسمانی از جمله اهم این برنامه ها است.

وی گفت:برگزاری نوزدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن و عترت، برپایی شب شعر و خاطره سرو جاویدان و همایش شعر آسمانی ترین پرواز نیز از برنامه های دیگری است که برای این ایام تدارک دیده شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان اظهار داشت: مسابقات فرهنگی و هنری، برنامه های صحنه ای متناسب با وضعیت ایام کرونا، برپایی نمایشگاه های عکس و خوشنویسی و سایر تولیدات فرهنگی و هنری از جمله عناوین برنامه های که در ایام الله دهه فجر از سوی این  اداره کل اجرا خواهد شد.

وی افزود: در شهرستان های شمالی استان کرمان نیز جلسات متعددی با محوریت برنامه‌های دهه فجر برگزار شده و هر کدام از ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان ها برنامه های متنوعی در طول این دهه برگزار می کنند.

علیزاده با بیان اینکه هر چند که محدودیت های کرونایی شرایط خاصی را به وجود آورده است افزود: اما تلاش کردیم با استفاده از تجربیاتی که در طول سال جاری و برگزاری برنامه های متعدد و متنوع فرهنگی و هنری کسب کرده ایم، برنامه هایی فاخر، متنوع و متناسب با این ایام به صورت حضوری و مجازی طراحی و اجرا کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها