فضای مجازی فرصتی برای بیان و حل مشکلات است

قصرشیرین- ایرنا- معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین گفت: فضای مجازی فرصتی برای بیان و حل مشکلات است که باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که از این فرصت به شکل بهینه و مطلوب استفاده کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت اله خدرویسی روز شنبه در جلسه اصحاب رسانه و فعالان عرصه مجازی، افزود: فضای مجازی مصداق بارز تهدید و فرصت است و باید در شرایط کنونی با توجه به فعالیت رسانه های غربی برای ضربه زدن به نظام،  مراقب باشیم طوری عمل کنیم که آب به آسیاب دشمن نریزیم.

وی اظهارداشت: فعالان فضای مجازی باید با احساس مسوولیت اجتماعی فضا را به سمت ارایه درست مشکلات و همچنین ایجاد فرصت برای پاسخگویی و فعالیت مدیران فراهم کنند.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین گفت: در آستانه انتخابات باید تلاش کنیم از فضای مجازی برای گرم تر شدن انتخابات و همچنین ایجاد امید در بین مردم و حرکت فعالان عرصه مجازی در چارچوب قانون  استفاده و کمک کنیم تا به معرفی پتانسیل ها و تقویت وضعیت موجود بپردازیم و ارایه راهکارهای مناسب و مطالبه گری درست را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

خدرویسی گفت: کانال های مردمی و فعالان عرصه فضای مجازی به شکلی برنامه ریزی کنند تا از این عرصه با حضور مدیران شهرستان فرصتی برای طرح مشکلات مردمی در بخش های مختلف و زمینه پاسخگویی مدیران از این طریق فراهم شود.

او اضافه کرد: سواد رسانه ای برای فعالان عرصه اطلاع رسانی و فضای مجازی یک ضرورت است و ورود بدون علم و حرکت در مسیر خلاف چارچوب مشخص شده عواقبی دارد.

وی بر مدیریت افکار عمومی توسط فعالان مجازی با توجه به فرصت مناسب و بهینه تاکید کرد و گفت: اثرگذاری فضای مجازی به قدری مهم است که زندگی کنونی ما بدون آن امکان پذیر نیست.

خدرویسی از تمامی فعالان عرصه فضای مجازی و اصحاب رسانه برای کمک به دولت و مدیران و در بحران های مختلف زلزله و کرونا قدردانی کرد و خواستار تداوم همکاری آن ها شد.

                                                                 

در این نشست فعالان فضای مجازی نیز به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد که در امتداد این مرزها ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان واقع است. 

سرخط اخبار استان‌ها