۶۰ طرح عمرانی در شیروان افتتاح می‌شود

بجنورد-ایرنا- سرپرست فرمانداری شیروان گفت: ۶۰ طرح عمرانی و خدماتی با اعتبار هشت هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال، دهه فجر در این شهرستان به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش ایرنا علی ذوالفقاری روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از مجموع این طرح ها ۹۳ درصد دولتی است که با مشارکت ۲۲ دستگاه اجرایی شده و هفت درصد با اعتبار ۵۸۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی به اجرا درآمده است.

وی بزرگترین طرح افتتاحی شهرستان در دهه فجر پیش رو را واحد سه بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان با هفت هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار برشمرد و گفت: این طرح بیشترین اعتبار هزینه شده شهرستان در بین طرح های دهه فجر امسال را دارد و پس از آن بیشترین اعتبارات مربوط به دستگاههای جهاد کشاورزی، شرکت برق، آبفا و مخابرات و بیشترین شمار طرح ها نیز مربوط به شرکت برق، شهرداری و جهاد کشاورزی است.
ذوالفقاری افزود: علاوه بر واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی، مرحله نخست گاوداری ۲ هزار راسی شیروان، طرح های هادی روستایی، دارالقرآن امام علی(ع)  و طرح های مخابرات از طرح های زیرساختی است که با بهره برداری از آنها برای هزار و ۵۱۴ نفر اشتغالزایی می شود و ۵۷ هزار نفر از جمعیت شهری و ۴۲ هزار نفر از جمعیت روستایی شهرستان از خدمات این طرح ها برخوردار خواهند شد.
نماینده عالی دولت در شیروان گفت: افتتاح طرح های شهرستان در اولین روز دهه فجر به صورت متمرکز در روستای «قلعه چه» این شهرستان با حضور استاندار خراسان شمالی و جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی برگزار می شود.

شیروان به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها