۱۱ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۳۴
کد خبرنگار: 1226
کد خبر: 84204061
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۸۵ طرح دهه فجر در خراسان شمالی افتتاح می‌شود

بجنورد- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی گفت: ٨٨۵ طرح و پروژه با ۵۹ هزار میلیارد ریال اعتبار همزمان با ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در استان افتتاح می‌شود.

به گزارش ایرنا غلامرضا هوایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: یکی از پروژه های مهم، نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان است که فردا و در نخستین روز دهه فجر به صورت ویدئوکنفرانسی با حضور رییس جمهوری افتتاح می شود.

وی با بیان اینکه برای این پروژه، ١٢۵ میلیون یورو معادل ۲۳ هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است، افزود: این پروژه، به ظرفیت هزار و ۴٣۴ مگاوات، از بزرگترین پروژه های کشور است و به میزان پنج برابر برق مورد نیاز استان، برق تولید می کند.

وی گفت: این پروژه، بستری مهم برای تولید برق است و بر این اساس زمینه ای برای توسعه صنایع در استان به شمار می رود، در استان مشکلی در زمینه تامین برق صنایع نداریم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی گفت: دهه فجر امسال، ۱۶٢ پروژه در شهرستان بجنورد، ١١۵ پروژه در شیروان، ١۴٢ پروژه در اسفراین، ۶٢ پروژه در جاجرم، ٨٣ پروژه در فاروج، ۵٣ پروژه در گرمه، ١٢۴ پروژه در مانه و سملقان و ١٣۵ پروژه در شهرستان مرزی راز و جرگلان افتتاح می شود.

وی اظهار داشت: یکی دیگر از پروژه های مهم استان مرکز درمان بیماری های خاص با ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار است، این پروژه در گستره چهار هزار و ٢٠٠ متر مربع اجرا شده است.

جشن گازرسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانواری استان 

هوایی گفت: همزمان با دهه فجر، جشن گازرسانی به روستاهای بالای ٢٠ خانوار گرفته می شود، البته تمام روستاهای ۲۰ خانواری شامل بند (ق) قانون بودجه در استان گازرسانی شده اند و تنها سه روستای بالای ۲۰  خانوار وجود دارند که شامل این بند نمی شوند و البته گازرسانی به این روستاها هم پیگیری می شود.

تکمیل محور بجنورد - جنگل گلستان تا تیرماه ۱۴۰۰  

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی گفت: پروژه مهم راهسازی بجنورد - جنگل گلستان نیز تا پایان تیرماه سال ۱۴۰۰ تکمیل شده و به صورت چهارخطه زیر بار ترافیکی می‌رود.

هوایی افزود: تا پایان امسال هم ۳۵ کیلومتر از این مسیر پرترافیک تکمیل شده و به صورت چهارخطه آماده بهره برداری می شود.

معاون استاندار خراسان شمالی درباره گلایه اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در خصوص پایین بودن تعرفه ها گفت: ما در کنار دفاع از منافع مهندسان، مدافع منابع مردم هم هستیم، بعضا خدمات رسانی مهندسان مورد رضایت نیست، در این زمینه از اداره کل راه و شهرسازی، نظام مهندسی ساختمان و شهرداری درخواست می کنم تا گزارشی از وضعیت ساخت و ساز استان ارائه دهند که در این زمینه گزارشی به دست ما نرسیده است.

هوایی افزود: بازنگری تعرفه خدمات مهندسان طراحی به زودی انجام می شود، اما تعرفه خدمات مهندسان ناظر و مجریان باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرد.

وی درباره اجرای ۲۰ هزار واحد مسکونی در شهرها و روستاهای استان گفت: برای تامین نیاز مردم قرار است ۱۰ هزار واحد مسکونی در روستاها و ۱۰ هزار واحد در شهرها ساخته شود، اکنون ساخت سه هزار واحد مسکونی روستایی آغاز شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنان خود درباره اجرای پروژه راهسازی بجنورد - سنخواست نیز گفت: این پروژه قرار است در اسفندماه امسال اجرایی شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها