برنامه کنترل "خشم و خلق" در اصفهان اجرا می شود

اصفهان - ایرنا- معاون پیشگیری از وقوع جرم اداره کل دادگستری اصفهان از اجرای برنامه "کنترل خشم و خلق" توسط این نهاد قضایی با توجه به افزایش پرونده‌های توهین و افترا در استان خبر داد.

به گزارش ایرنا، سیدرضا سجودی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: بررسی وضعیت جرایم استان نشان می‌دهد که افزایش پرونده‌های ناشی از خشم که به افترا و توهین منجر می‌شود، رسیدگی به پرونده‌های کلان را کاهش داده است.

وی اظهار داشت: در این راستا دادگستری اصفهان، تفاهم نامه‌هایی با مجامع علمی و پژوهشی استان از جمله دانشگاه‌ها منعقد کرد که بیانگر نقطه مثبتی در این دوره از فعالیت دستگاه قضاست.

معاون پیشگیری از وقوع جرم اداره کل دادگستری اصفهان افزود: به این منظور  استفاده از ظرفیت مردمی برای رسیدگی به امور  به عنوان یکی از سیاست های جدید دستگاه قضایی در دستور کار قرار دارد و دستورالعمل مشارکت‌های مردمی با قوه قضائیه تدوین و ابلاغ شده است.

وی استفاده از ظرفیت مساجد برای ایجاد فضای صلح و سازش در استان را از دیگر برنامه‌ها برای کاهش پرونده‌های قضایی برشمرد و گفت: در زمان حاضر این ظرفیت در ۱۲۰ مسجد در استان ایجاد شده است.

سجودی، بازاجتماعی کردن مجرمان را از دیگر برنامه‌های دستگاه قضایی به تبع قوه قضاییه برشمرد و گفت: این درحالی است که  برنامه‌های پیشگیری با شدت بیشتری دنبال می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب اصفهان در این جلسه با اشاره به اقدامات دستگاه قضای برای حل مشکلات کشاورزان گفت: با توجه به برگزاری جلسات متعدد، خواسته

کشاورزان براساس مصوبات شورای عالی آب به‌حق و در تمامی جلسات از حقوق آنها دفاع شده است.

علی اصفهانی افزود: اما با توجه به اینکه آب، موضوع و مساله‌ای ملی است باید این مهم در سطح ملی مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی با اشاره به مشکلات استان در زمینه آلودگی هوا، حاشیه‌نشینی و دیگر آسیب های اجتماعی گفت: پیگیری تمامی این چالشها در دستور کار دستگاه قضایی استان قرار دارد و تمام تلاشها برای رسیدگی به آنها در کوتاهترین زمان است.

دادستان عمومی و انقلاب اصفهان افزود: در بحث احتکار و برخورد با محتکران، پلیس امنیت اقتصادی با جدیت کامل وارد شد و پرونده‌های کشفیات در اختیار دستگاه قضا قرار دارد.

وی از متلاشی شدن یه باند بزرگ قاچاق مواد سوختی در استان خبر داد و گفت: از قاچاقچیان بیش از ۲۰۰ هزار لیتر مواد سوختی کشف و ضبط شده است.

اصفهانی، درباره آخرین وضعیت پرونده نفت پارسیان گفت: رای این پرونده صادر شد و اکنون در مرحله فرجام‌خواهی در دیوان عالی کشور قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها