اقتدار و خودکفایی نیروهای مسلح دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی است

اصفهان- ایرنا - فرمانده پایگاه چهارم هوانیروز ارتش گفت: اقتدار و خودکفایی نیروهای مسلح دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی است به گونه‌ای که امروز نیازمندی‌های دفاعی کشور در داخل تامین می‌شود.

امیر سرتیپ خلبان سید قاسم خاموشی روز شنبه در گفت ‌و گو با ایرنا اظهار کرد: امروز در حوزه تجهیزات، آموزش و تمرینات و تامین نیازمندی‌های دفاعی در داخل خودکفا هستیم.
وی با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) افزود: این پیروزی سرمنشا دمیده شدن روحیه "ما می توانیم" شد و امروز آنچنان ظرفیتی در داخل بوجود آمده  که دشمنان این کشور را به حیرت انداخته است.
فرمانده پایگاه چهارم هوانیروز ارتش ادامه داد: در دوران طاغوت نظامیان ایران به اسم ژاندارمی منطقه در خدمت منافع استکبار بودند، بخش‌های وسیعی از ایران طی دوران پهلوی اول و دوم تجزیه شد و تجهیزات خریداری شده در خدمت منافع آمریکا بود و نتوانست از تمامیت ارضی کشور دفاع کند.
وی اضافه کرد: به برکت انقلاب اسلامی برغم تحمیل یک جنگ هشت ساله که در یک طرف آن ابرقدرتهای شرق و غرب حضور داشتند، یک وجب از مرزهای کشور کم نشد و امروز نیروهای مسلح نظام مقدس جمهوری اسلامی توانمندی‌های فکری خود را در خدمت مستضعفان عالم قرار می‌دهند.
امیر خاموشی به تعمیق باورهای ایثار و شهادت در نیروهای مسلح اشاره و تصریح کرد: بدنه ارتش حتی در دوران طاغوت همراه مردم بود و با پیوستن آنها به موج خروشان ملت در استقبال از رهبر امت، حضرت امام خمینی (ره) صفحات زرین پیروزی انقلاب اسلامی رقم خورد.
وی به نقش ارتش و به ویژه هوانیروز در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: حفظ امنیت و مبارزه با ناامنی‌ها در انقلاب نوپا و تازه پیروز شده، مقابله با غائله‌ها، تجزیه طلبی‌ها و توطئه‌های مختلف، حضور موثر در سال‌های دفاع مقدس و تقدیم دهها هزار شهید چون شیرودی‌ها و کشوری‌ها، تقویت، تعمیر و بازآماد پرنده‌های هوانیروز، ارتقای توان عملیاتی و تسلیحاتی این پرنده‌ها، حضور در عرصه خدمت‌رسانی امدادی و درمانی و همچنین ترابری تجهیزات و نفرات در حوادث غیرمترقبه از صفحات طلایی حضور هوانیروز در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی است‌.
فرمانده پایگاه چهارم هوانیروز ارتش افزود: امروز ادامه این انقلاب شکوهمند باعث بیداری امت اسلام و نیز ملت‌های آزادیخواه جهان است و بی‌شک با رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب ونیز اجرای منویات ایشان در گام دوم انقلاب به سمت اهداف عالی خود در زمینه‌سازی ظهور منجی عالم  بشریت حرکت می‌کند.
وی با گرامیداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، گفت: پایگاه چهارم هوانیروز ارتش همگام و همراه با مردم غیور این استان و کشور عزیزمان ایران در ایام دهه فجر برنامه‌های ویژه‌ای را تدارک دیده‌ است و تلاش دارد سهم خود را جشن‌های چهل و دومین بهار آزادی ادا کنند.
امیر خلبان خاموشی با اشاره به برگزاری بیش از ۱۵ عنوان برنامه در پایگاه چهارم هوانیروز، تاکید کرد: خلبانان این پایگاه در سالروز و لحظه ورود تاریخی امام خمینی (ره) به ایران اسلامی اقدام به روشن کردن چراغ‌های بالگردها می‌کنند.
امیر خاموشی اضافه کرد: دیدار با علما و روحانیون از جمله نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان، دیدار و هم اندیشی با فرماندهان نیروها و سازمان‌ها به منظور هم‌اندیشی و هم‌افزایی توانمندی‌ها، بازدید جمعی از بسیجیان از پایگاه چهارم هوانیروز، جلسه هم اندیشی رزمندگان و جانبازان بسیج، سپاه، ارتش و جهاد سازندگی از جمله برنامه‌های این ایام است.
وی اضافه کرد: حضور در مراسم مهمانی لاله‌ها و غبارروبی گلستان شهدای اصفهان، برگزاری دوره‌های آموزشی و مسابقات فرهنگی ویژه کارکنان و فرزندان آنها به صورت مجازی و تقدیر و اهدای جایزه در شب تولد حضرت زهرا (س)، برگزاری جلسات انس با قرآن در رده‌های این نیرو و دیدار و ادای احترام به خانواده شهدا و بزرگداشت روز ۲۲ بهمن و روز پیروزی انقلاب اسلامی طبق برنامه‌های ملی و ابلاغی از دیگر برنامه‌های این دهه در پایگاه چهارم هوانیروز است.
وی خاطر نشان کرد: تمامی برنامه‌های اجرایی با رعایت موازین بهداشتی و شرایط کرونایی تدارک دیده شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها